Dzieje tortur od starożytności do dziś

Michael Kerrigan Wydawnictwo: Bellona historia
2013-05-01
2010-08-01
Bellona
tortury Inkwizycja
historia
2013-05-01
tortury Inkwizycja

To jedna z niewielu książek, które mówią o torturach.
"Taka cienka? To tam nie ma nawet 1/5 o torturach!" - tak brzmiały słowa mojego Druha.
Jest tam dużo tortur, o wielu się dowiedziałam, ale także uważam, że nie ma tam wszystkich.

Jeżeli ktoś chce się dowiedzieć jakie tortury stosowano przez wieki jest to pozycja obowiązkowa. Kerrigan podaje dużo faktów, dat, opisów i zeznań osób torturowanych. Są tu opisane chyba wszystkie możliwe tortury, nawet te stosowane dzisiaj.

1914

Tematyka książki ciekawa. Jednak sposób w jaki autor ją napisał może nieco zniechęcić. Opisy są długie i monotonne. Ktoś kto liczy na sam opis tortur rozczaruje się. W książce jest więcej opisów historycznych, dat czy różnych nazwisk. Wątpie bym wróciła do tej książki kiedyś.

Książka dość ogólna. Całkiem niezły i ciekawie napisany przekrój przez dzieje tortur. Według mnie nieco za mało przykładów i ciekawostek. Plus za różnorodne grafiki dopasowane do opisywanych czasów. Całkiem niezła pozycja wyjściowa do tematu.

Dyskusje

• Historia
  • Seryjni mordercy, tortury
  • Popularnonaukowe/historyczne/itp.
  • Poszukuję (głównie e-book n/k)
  • 2019
  • Zbiory

Dodaj cytat z książki Dzieje tortur od starożytności do dziś