Śmierć mówi w moim imieniu

Joe Alex Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Cykl: Joe Alex (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
8308020402
Wydawnictwo Literackie
Joe Alex (tom 2)
kryminał, sensacja, thriller
8308020402

Bardzo przyjemna książeczka tylko niestety dość przewidywalna :(

Mimo że akcja dzieje się w praktycznie jednym miejscu, schemat książki, gdzie rozwiązanie zagadki pojawia się dopiero na ostatnich stronach, nie zmienia się to i tak książka zachwyca. Na szczególną uwagę zasługują dwa rozwiązania, które pojawiają się w trakcie fabuły. Oba są niemal tak samo prawdopodobne i tak samo dobre, ale tylko jedno jest prawdziwe.

Dobry, polski kryminał. Czytało się szybciutko, a zakończenia nie przewidziałam.

Joe Alex może nie w najlepszym wydaniu, jednak to naprawdę dobrze napisana książka.

Lekki krótki kryminał, dość ciekawy więc szybko się czyta. Troszkę irytuje to jak autor drażni się z nami celowo komplikując kto może być sprawcą.
Nie było źle, ale też i na tyle dobrze bym chciała sięgnąć po resztę tomów z serii.

"(...) w tej samej chwili Ben Parker zbliżył się do stolika i nie siadając, powiedział:
- Musicie mi wybaczyć, ale odchodzę.
- Dlaczego? - zapytał Alex. - Czy nigdy twoja praca nie może pozostawić ci godziny spokoju? Czy stało się coś?
- Tak - powiedział Parker. Usiadł, pochylił się ku nim i powiedział półgłosem - Stefan Vincy, odtwórca roli Starego w dzisiejszym...

Na pewno w dorobku Autora są książki lepsze. Bardziej spójne, z ciekawiej zarysowaną intrygą. Bezsprzecznie.

To taki stary, dobry styl pisania. Bez zbędnego okrucieństwa, sadyzmu, wymyślania dziwacznych praktyk. Chcesz rozwiązać zagadkę? To pogłówkuj. I plus za "Krzesła" i dla Pani Szykulskiej w Teatrze Polonia.

Na półkach: , , , , ,

Znakomita rozrywka czerpiąca pełnymi garściami z klasyki gatunku.

4/2020

Klimatyczny, pisany w spokojnym wręcz leniwym stylu kryminał. Jest morderstwo, są podejrzani, jest detektyw amator, który rozwiązuje zagadkę. Niby nie dużo tego, ale czasem mniej znaczy więcej. Jak zachęcić do przeczytania tej krótkiej opowiastki? No cóż... Trzeba zajrzeć i samemu się przekonać czy warto. Uważam, że krótka lecz treściwa forma jest dużym plusem. Nie ma...

Nie ma to jak klasyka i mistrz gatunku. Z wielką przyjemnością przypomniałam sobie Joe Alexa.

1 700
  • Kryminały