Zawrót głowy

Sophie McKenzie Wydawnictwo: Akapit Press Cykl: Flynn (tom 1) literatura młodzieżowa
Falling fast
Flynn (tom 1)
literatura młodzieżowa
Marta Dąbrowska
Sophie McKenzie literatura młodzieżowa romans

W porządku młodzieżówka. Główna bohaterka, River, nie denerwuje, nie jest głupia. Za to nigdy nie spotkałam się z takim bohaterem jak Flynn, nie chodzi mi o jego problemy, bo jest dużo książek mówiących o tym, ale ta jego cała złość, żarliwość, wściekłość, nie poszanowanie starszych, chłopak w gorącej wodzie kąpany. Za to też plusik. Ale historia wydaje mi się że nie...

Polecam każdej nastolatce i nie tylko.

Tą książkę przeczytałam zaledwie w kilka dni.Dosłownie po kilku przeczytanych kartkach nie mogłam się oderwać. Dosłownie czytałam i w dzień i w nocy. Bardzo mi się spodobał motyw miłości między nastolatkami i to że miłość przezwycięży wszystko nawet brak pieniędzy.

Uważam, że książka nie opowiada tylko o miłości dwóch nastolatków. Jest jednak odzwierciedleniem świata rodzin, w których choć jeden rodzic pije. Pokazuje również problemy dzieci, których rodzice są rozwodnikami oraz przedstawia sposób postrzegania świata rodziców i dzieci.

Szczerze mówiąc czytałam lepsze książki o podobnej tematyce, dlatego ta jakoś nie zrobiła na mnie wrażenia.

Odnoszę wrażenie, że najłatwiej pisze się recenzje książek, które bardzo mi się podobały oraz tych, które niezbyt przypadły mi do gustu. Może się mylę i zależy to od pogody, godziny, czy faz księżyca. Nieważne. Zmierzam do tego, że "Zawrót głowy" niestety udaną lekturą się nie okazał, chociaż na szczęście obyło się bez tragedii. Jestem jednak rozczarowana, gdyż...

River marzy o wielkiej miłości, dlatego kiedy poznaje Flynna wydaje jej się, że to marzenie się spełni. Czy aby na pewno?

TO NIE PRÓBA TEATRALNA, TYLKO SAMO ŻYCIE

Na wstępie pragnę podziękować wydawnictwu Akapit Press za otrzymaną od nich recenzencką książkę. Jest nią wcześniej wspomniana powieść jednej z moich ulubionych pisarek.
16- letnia River zapisuje się do przedstawienia teatralnego- inscenizacji ,,Romea i Julii". Robi to po to, aby dowiedzieć się jak to właściwie jest być przez...

Super, przyjemna książka opowiada historię dziewczyny River i jej pierwszej miłości..bierze udział w przedstawieniu teatralnych gra Julię, a poznany chłopak Romea...dwoje zaczyna łączyć bardzo dużo, głębokie, prawdziwe uczucie.
Świetna powieść czytało mi się świetnie, porusza za serce.

Bardzo lubię książki pani Sophie,ale ta moim zdaniem była słabsza.On był zbyt tajemniczy i impulsywny.Ona uparta.Ale szybko się czyta i nie jest długa.

Dyskusje

• Chcę w prezencie