Udział Rosji w hekatombie Warszawy 1944

Antyk
Powstanie Warszawskie II wojna światowa Rosja Związek Radziecki sowieci Stalin
historia
Powstanie Warszawskie II wojna światowa Rosja Związek Radziecki sowieci Stalin

Jak wykorzystując dramatyczną sytuację Polaków zaangażowanych w obronę stolicy, nie zważając na ludzką tragedię, czyniono starania, aby ostatecznie wprowadzić w Polsce komunizm i definitywnie pozbyć się Armii Krajowej.

Historia opowiadająca o poszukiwaniu racjonalnych wyjść z impasu w jakim znalazła się Polska okupowana przez Rosję i Niemcy oraz studium o wielkiej tragedii ludności skazanej na nierówną walkę i ostatecznie zagładę. Literatura niebanalna.

Po przeczytaniu tej książki dowiedziałem się jak mało jeszcze wiem o historii własnego kraju i jak niewiele mówi się na ten temat w mediach. Chciałbym, żeby książki takie jak ta znalazły szersze grono odbiorców, bo sprawa Polska to najwyższe dobro, a świadomość narodu o zbrodniach na nim wyrządzonych powinna być jedną z podstaw jego stanowienia.

• Popularnonaukowe
  • II wojna światowa