Kup teraz - 13 ofert w cenie od 6.99 zł do 24.97 zł

Wszystkie życia Heleny P.

Danuta Noszczyńska Wydawnictwo: Sol literatura piękna
Sol
literatura polska
literatura piękna
literatura polska

Wspaniała lekka lektura na długie zimowe wieczory. Główna bohaterka jest zarazem narratorem, co według mnie jest dużym plusem. Czyta się lekko i przyjemnie. Akcja wartka a zakończenie nieprzewidywalne. Polecam!
P.S. Ostrzegam przed wybuchami śmiechu w trakcie czytania :)

Jestem zachwycona książką. Nie wiem jak można o tak poważnych sprawach napisać w taki sposób. Można i popłakać i pośmiać się i zastanowić. Książka zdecydowanie zaskakująca. Bardzo polecam.

No i to jest to. Jak dla mnie genialne. Cenię różne książki, dużo lektur uważam za udane, ale rzadko tak naprawdę zachwycam się w 100 procentach. A tu mamy książkę, która w swojej kategorii jest absolutnie nie do przebicia. Z czystym sumieniem wkładam ją do przegródki Ulubione, a siebie dołączam do grupy fanów Autorki. O powodach moich zachwytów mogłabym napisać...

Bardzo dobra książka, napisana lekkim "piórem" z przymrużeniem oka. Cały czas coś się dzieje, istne szaleństwo. Wiele zwrotów akcji, niewiarygodnych i śmiesznych sytuacji, a zarazem lekka nuta dramaturgii. Bardzo lubię twórczość pani Noszczyńskiej za jej barwność postaci i ten "czarny humor".

Zupełnie inna powieść kobieca, bohaterka po przejściach nie wpada w ramiona 'zabójczo przystojnego faceta w spranych dżinsach albo dobrze skrojonym garniturze'.

Fikcja i fakty, a razem bardzo sprawna opowieść, ciekawie się czyta. Historia wciągająca tak, że po przeczytaniu natychmiast odszukałam w sieci pierwowozór posataci. Polecam!

Mogłoby się wydawać, że jest to zwykłe "czytadło", ale to tylko pozory. Nie jest to książka, o której się zapomina natychmiast po przeczytaniu. Ona na prawdę wciąga, bawi i zachwyca, a jednocześnie zmusza do refleksji. To prawdziwa sztuka opisać trudne sprawy w sposób lekki a czasem komiczny. Pani Noszczyńskiej się to udało. Brawo.

Wszystkie życia Heleny P. to historia opierająca się na losach słynnej aktorki, którą przerasta życie gwiazdy i która popada w alkoholizm, ląduje na ulicy jako osoba bezdomna, a na końcu przegrywa walkę z chorobą.
To jedna wersja podana do opinii publicznej, mamy również drugą, w której aktorka żyje, występuje na scenie jako zadbana i w świetnej formie kobieta a my...

Chyba zacytuję Korę :,, Kocham , kocham , kocham " Danutę Noszczyńską .
Rewelacyjna pozycja nie można się oderwać od czytania. Dramat , kryminał pomieszany oczywiście z dużym poczuciem humoru autorki .
Wiem jedno ,że po przeczytaniu tej pozycji inaczej spojrzę na bezdomność i problemy alkoholowe ludzi .
Gorąco polecam.

• 2014
  • 2013
  • Literatura polska
  • Przeczytane 2015
  • Posiadam_ebook
  • Mam w pdf

Dodaj cytat z książki Wszystkie życia Heleny P.