Baśnie braci Grimm, cz.2

Okładka książki Teatr cieni Jaś i Małgosia Jacob Grimm, Wilhelm Grimm
Ocena 10,0
Teatr cieni Ja... Jacob Grimm, Wilhel...
Okładka książki Baśnie wybrane braci Grimm Jacob Grimm, Wilhelm Grimm
Ocena 8,1
Baśnie wybrane... Jacob Grimm, Wilhel...
Okładka książki Bajki o zwierzętach Hans Christian Andersen, Ezop, Jacob Grimm, Wilhelm Grimm, Ignacy Krasicki
Ocena 0,0
Bajki o zwierz... Hans Christian Ande...
Okładka książki Najpiękniejsze baśnie Hans Christian Andersen, Jacob Grimm, Wilhelm Grimm, Charles Perrault, Francesca Rossi
Ocena 8,7
Najpiękniejsze... Hans Christian Ande...

Jeszcze pamiętam te dziecinne wieczory, kiedy mama czytała mi opowieści Braci Grimm do poduszki. Coś pięknego. Oby współczesne i przyszłe pokolenia dzieci wychowywały się na takich opowieściach, kultura tabletowa niestety bierze górę w dzisiejszych czasach, przez co dzieci wiele tracą... Warto kultywować tradycje i wracać do tych historii.

Absolutna klasyka, moje ulubione baśnie z dzieciństwa.

Absolutna klasyka, moje ulubione baśnie z dzieciństwa.

Któż ich nie zna? Jaki sentyment! Chociaż nie wiedziałem wtedy, że czytam wersję uładzoną, dla dzieci.

1968

Wspaniała literatura! Polecam dla dużych i małych! Piękne ilustracje.

Wspaniała literatura! Polecam dla dużych i małych! Piękne ilustracje.

Czytam swoim wnukom, lubię bajki a moje starsze wnuki już same czytają książki

Czytam swoim wnukom, lubię bajki a moje starsze wnuki już same czytają książki

Za dzieciaka byłam zafascynowana oryginalnymi baśniami Grimmów i ich brutalnością. Ale cholera, jak ja się wynudziłam czytając ten zbiór. Boże.

Piękne opowieści ,znane każdemu, kto miał przyjemność bycia dzieckiem i utożsamiania się w tym czasie z niektórymi postaciami z baśni braci Grimm.
Niesamowite historie ,niektóre może zbyt drastyczne jak dla dzieci, choć w tych czasach dzieci widziały, słyszały i czytały o takich rzeczach o jakich braciom Grimm nawet się nie śniło.

Nie rozumiem zachwytów. Słuchałam jako audiobook przed snem. Większość z opowieści jest creepy, zdecydowanie nie dla dzieci. Część opowiadań się powtarza, są pod różnymi tytułami, opowiedziane trochę inaczej.

2042

Mam inną edycję wydaną w latach 50 - tych, w twardej okładce, dużą jak atlas geograficzny;) i równie kolorową. Znać na niej upływ czasu, bo wciąż jest używana do nagradzania młodego pokolenia historiami grozy czasem dotykającymi najbliższych.
Nadal stoi na specjalnej półce, gdzie porządkom stanowczo mówimy NIE, a codziennemu użytkowaniu TAK.

Na półkach: , , , , ,

Bardzo piękne Baśnie Braci Grimm dostałam je gdy miałam 12 lat na imieniny od mamy teraz lubię czytać moim kochanym,ślicznym siostrzenicom tą piękną,cudowną ulubioną moją książkę z wielkim zaciekawieniem słuchają co im czytam. Jest moją ukochaną z dzieciństwa powracam do baśni często.

Dodaj cytat z książki Baśnie braci Grimm, cz.2