Przeciw śmierci

Okładka książki Przeciw śmierci Prentice Mulford
Okładka książki Przeciw śmierci
Prentice Mulford Wydawnictwo: Toporzeł nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
brak tytułu oryginału, zbiór tekstów
Toporzeł
1992-01-01
1992-01-01
Stanisława Michalskiego
Psychologia życie

Godna polecenia każdemu, kto w jakiś sposób wyciąga ręce ku transcendencji, kto czuje i rozważa, że jego życie powinno być bogatsze w obfitość wszelaką, tak materialną jak i emocjonalną, psychiczną, społeczną.

Brakuje jednak solidnych filozoficznych rozważań na temat istoty owej transcendencji, przez to ociera się o życzeniowe myślenie i domniemania pseudointelektualne, przez co może odstraszyć krytycznie myślących ludzi, a szkoda, bo rady bywają naprawdę dobre. Rady, by nie akceptować rozczarowywującego losu, a właśnie koncentrować swoje myśli na pragnieniach czegoś więcej, by w końcu to osiągnąć i zmaterializować.

To jest dosłownie coachingowa książka sprzed stu lat. Długo się do niej zabierałam i skończyłam z mieszanymi uczuciami. Prawdopodobnie w swoich czasach była odkrywcza, ale czytając ją obecnie się trochę umęczyłam. Warto jednak dodać, że znajdzie się tu kilka wartościowych spostrzeżeń, chociażby na temat wiecznego pośpiechu w życiu czy pielęgnowaniu własnych strachów i lęków.

Ciekawa książka, odmienne spostrzeżenie na człowieka jako swego rodzaju "mieszkania dla ducha" :) Dużo ciekawych, jednak także i kontrowersyjnych porad jak o tego ducha dbać :)

Książka filozoficzna, takich książek się nie zapamiętuje.

Książka filozoficzna, takich książek się nie zapamiętuje.

Genialny tekst. Książka sprzed wieku a jak bardzo aktualna. Czytam na każdym kroku ….. polecam

Uwielbiam tą książkę. Czytam ją już od wielu lat. Lubię ją otworzyć i po prostu czytać.... daje dużo do myślenia. Często zdarza mi się zabrać ją w podróż. Polecam każdemu, kto lubi filizofię, odradzam każdemu, kto szuka lekkiej lektury. Nie nadaję się na plażę, choć nadaje się na długie wieczory w samotności...

Ksiązka jest beznadziejnie napisana. Może dlatego, że jest z 1911 roku. Nie wiem, może wtedy nie znali logicznej składni zdań, prowadzenia i komponowania toku rozumowania oraz właściwego komponowania wniosków. Da się z niej wyciągnąc pewne wartościowe spostrzeżenia, ale czytanie jej to ból. Autentycznie. Prowadzone wywody przypominają iście "coachingowski" styl, ale jednocześnie próbują prowadzić pseudonaukowej retorykę (powszechnie wiadomo, że...każdy człowiek ma to, że...u każdego działa to, że...) nie popartą żadnymi dowodami czy faktami innymi niż wyobrażenia autora. Opisałbym ją zdaniem "autor chciał dobrze, ale totalnie nieumiejętnie się do tego zabrał przez co książka jest dobrym przykładem jak nie należy pisać książek"

Piękna książka i piękne jej przesłanie.

Piękna książka i piękne jej przesłanie.

Książka kupiona w antykwariacie za 5 zł, przeczytana w 4 dni podczas podróży do pracy. Wiedziałem że znalazłem ciekawą książkę, przynajmniej tematycznie mi odpowiadała, niespodziewałem się natomiast tak ciekawego zoobrazowania tego czym nasiąka nasz umysł i co go kształtuje. Jak powinniśmy interpretować różne sytuacje życiowe i jak wyciągać z nich wnioski. Jak oszukać śmierć ? Gorąco polecam :)

Przegenialna książka nt. rozwoju osobistego! Spośród całej masy innych treści zgłębiających tę tematykę jak dotąd nigdy wcześniej się nie spotkałam chociażby nawet ze wzmianką nt. samego Mulforda.
Natrafiłam na tę książkę całkiem przypadkowo i bez wahania przyznaję, że jestem niezwykle wdzięczna za ten dar od losu.

Skąd taki, a nie inny tytuł owej publikacji!? Otóż autor konsekwentnie skupiając się na odwiecznych, lecz niestety w pewien sposób 'przykurzonych', zatraconych i niedocenionych prawdach tego świata, pokazuje co tak naprawdę przyczynia się do naszego wypalenia i niezadowolenia w życiu codziennym. Odpowiada na pytania odnośnie niepowodzeń, wiary w siebie. Napomina by dostrzegać rzeczy, które często przez swą prostotę i powszechność występowania wydają się nam tak banalne, że aż nieużyteczne w swym istnieniu, jednak w rzeczywistości są dla nas niezwykle ważne, chociaż często nie zdajemy sobie z tego sprawy. Te wszystkie spostrzeżenia, rady i wskazówki przez to, że są dostępne dla każdego człowieka, który pragnie stale się rozwijać i stale dąży do nowych celów, stanowią dobre zaplecze i podstawę do pracy na co dzień, podnoszą na duchu i dają nadzieję, że warto sprobować zawalczyć o poprawę jakości swojego życia.
Ta mała książeczka obfituje w tyle prawd życiowych, że niesposób przejść obok niej obojętnie. Czegoś takiego właśnie przez dłuższy czas poszukiwałam.

''Nikt nie może oczekiwać powodzenia w rzeczy, której w swych myślach ciągle nie rozszerza, nie ulepsza.''

To tylko jeden z wielu wartych uwagi cytatów, które z powodzeniam udało się autorowi zgromadzić w tej niezwykłej książce, dzięki swemu otwartemu umysłowi i natchnieniu.
Na szczęście to nie jedyne dzieło jakie wyszło spod pióra Mulforda, mam nadzieję, że reszta jest równie interesująca jak ta oto cząstka jego twórczych przemyśleń.

Baardzo serdecznie POLECAM:)!

Skąd taki, a nie inny tytuł owej publikacji!? Otóż autor...

• Duchowość
  • W biblioteczce