Świadoma jazda konna

Ride With Your Mind
Świadome Jeździectwo
2012-04-01
2012-04-01
świadome jeździectwo konie mary wanless

Jest bardzo podobna do książki "Harmonia jeźdźca i konia". Obie pozycje bardzo polecam na każdym etapie nauki jazdy konnej. Na początku, kiedy szuka się odpowiedzi na pytanie 'co JESZCZE robię źle' do późniejszych etapów gdzie zastanawiamy się jak można pewne rzeczy robić lepiej.

Książka zawiera wiele fajnych informacji, ale na jej wielki minus jest fakt, że jest napisana bardzo nudnym językiem.

Prawdziwy brylant wśród książek o jeździectwie. Wyczerpujący podręcznik na temat podstaw prawidłowego dosiadu. "Świadoma jazda konna" to pierwsza i jak dotąd jedyna pozycja, która w sposób szczegółowy opisuje nie tylko, jak wygląda prawidłowa postawa na koniu, lecz także odpowiada na pytanie, dlaczego taka postawa jest prawidłowa i jak ją osiągnąć. Mary Wanless posługuje się precyzyjnym językiem z prostymi, jasno zdefiniowanymi pojęciami. Wyróżnia to tę książkę spośród pozostałej literatury jeździeckiej, w której dominują enigmatyczne, niejasne sformułowania, co wzbudza w czytelniku przekonanie, że autor sam nie wie dokładnie o co chodzi, nie chce się do końca tą wiedzą podzielić lub wymądrza się znajomością trudnych słówek. "Ride with your mind" nie jest tymczasem kolejną teorią dla wtajemniczonych, o tym jak ujeżdżać konie, lecz fachowym narzędziem dydaktycznym. Pozwala nie tylko polepszyć swój dosiad, lecz przede wszystkim, pozwala w prawidłowy sposób przekazać swoje umiejętności innym jeźdźcom za pomocą słów.

• Propozycje - 2019
  • DP - Jazda konna

Dodaj cytat z książki Świadoma jazda konna