Twardy pancerz.

historia Armia Czerwona wojska pancerne strategia taktyka wojskowa
Bellona
literatura faktu
historia Armia Czerwona wojska pancerne strategia taktyka wojskowa

Książkę przeczytałem dwa razy. Za pierwszym razem ilość informacji nieco mnie przytłoczyła i wiele fragmentów czytałem dość pobieżnie. Gdy książkę skończyłem, jej temat zafrapował mnie na tyle, że postanowiłem lepiej sobie wszystko poukładać i przeczytałem wszystko jeszcze raz, uważnie.
Największą zaletą książki jest unikalne - krytyczne podejście rosyjskojęzycznego autora,...

Dla mnie to jest najlepsza biografia Józefa Stalina i jego jakże zbrodniczych działań na arenie II wojny światowej oraz systemu komunistycznego. Zmuszanie ludzi do niewolniczej pracy na Syberii, nieliczenie się z drugim człowiekiem, jednym słowem przełom lat 30-tych i 40-tych w pigułce. Po raz pierwszy miałem przyjemność poznać z bliska czołg T-34. A także inne...

Tu po raz pierwszy spotkałem się z opisem czołgu T-34. Polecam.

Książka napisana bardzo ciekawie. Dogłębna analiza historii konstruowania radzieckiech czołgów od roku 1918. Znajdziemy tu historię powstania radzieckich maszyn z licznymi porównaniami przede wszystkim do czołgów niemieckich ale również do francuskich , angielskiech i innych krajów. Bieszanow opisuje też niesamowicie ciekawie szaleństwo tamtych czasów w ZSSR, czyli...

Minusy:
-specyficzny podział książki, rozdział I zajmuje 3/4 zawartości, pozostałe 3 rozdziały resztę,
-teza z tytułu raczej słabo uzasadniona,
-ostatnie rozdziały proszą się o szersze rozwinięcie i podobną wnikliwość jak rozdział pierwszy,
Plusy:
-temat ciężki ale czyta się lekko,
-sarkastyczne poczucie humoru autora,
-ciekawy opis początków sowieckich pancerniaków.

Autor w książce przedstawia historię powstania i pierwszych walk radzieckich wojsk pancernych. Pierwsza część książki omawia historię konstrukcji czołgów, druga walki z Japonią, Finlandią i Niemcami. O ile pierwsza jest bardzo rozbudowana i dokładna. Często ilustrowana rysunkami sylwetek czołgów, to do drugiej mam zastrzeżenia o lakoniczność i ciężki styl.
W książce razi...

• Historia
  • Druga Wojna Światowa
  • II wojna światowa
  • Komuna
  • Ewentualny zakup
  • Żanu chce przeczytać

Dodaj cytat z książki Twardy pancerz.