Instynkt mordercy

Okładka książki Instynkt mordercy Heather Graham
Okładka książki Instynkt mordercy
Heather Graham Wydawnictwo: Burda Publishing Polska kryminał, sensacja, thriller
The Killing Edge
Burda Publishing Polska
2013-06-19
2013-06-19
Wojciech Usakiewicz
morderstwo agencja modelki śledztwo duchy zagadka

Okładka książki Szaleństwo Cthulhu Arthur C. Clarke, Heather Graham, Lois H. Gresh, Caitlín R. Kiernan, J.C. Koch, Joseph S. Pulver Sr., Daniel Schweitzer, Michael Shea, John Shirley, Robert Silverberg, William Browning Spencer, Melanie Tem, Jonathan Thomas, K.M. Tonso, Harry Turtledove, Donald Tyson
Szaleństwo Cth... Arthur C. Clarke, H...
Okładka książki Twarzą w twarz David Baldacci, Linwood Barclay, Steve Berry, Lee Child, Lincoln Child, Michael Connelly, Jeffery Deaver, Linda Fairstein, Joseph Finder, Lisa Gardner, Heather Graham, T. Jefferson Parker, Raymond Khoury, Dennis Lehane, John Lescroart, Steve Martini, Douglas Preston, Ian Rankin, James Rollins, M. J. Rose, John Sandford, R.L. Stine, F. Paul Wilson
Twarzą w twarz David Baldacci, Lin...

1985

"Instynkt mordercy" zaliczam do tych lepszych książek autorki.
Zaczyna się od zbiorowego morderstwa nastolatków, z którego bohaterka i trójka jej przyjaciół udaje się uratować.
Dziesięć lat później koszmar powraca, tym razem w agencji modelek, gdzie najpierw ginie jedna z koleżanek Chloe, a potem dochodzi do kolejnych zbrodni. Ale teraz Chloe jest pod opieką przystojnego prywatnego detektywa oraz ...ducha.
Fajnie się czyta, dużo się dzieje a zakończenie dramatyczne i zaskakujące.

"Instynkt mordercy" zaliczam do tych lepszych książek autorki.

Właśnie skończyłam czytać ten emocjonujący i intrygujący kryminał, połączony jest z thrillerem, zaskakujący niesamowicie, dużą dawkę emocji, wzruszeń dostarczył mi..Do niczego się nie przyczepie, utrzymany w doskonałym klimacie buduje napięcie od pierwszej kartki, do samego końca...bardzo dobrze napisany.
Akcja "Instynkt mordercy" się dzieje w Miami Beach, gdzie giną w bestialski, straszny sposób nastolatki..Chloe przeżywa tę masakrę, uchodzi z życiem z czterech osób.
Już jako dorosła kobieta z zawodu psycholog, rysownik, pragnie zbadać zagadki morderstw razem z policjantem..zaczynają prowadzić śledztwo, kto zabił modelki na Florydzie i jaki miał w tym cel.
Chcą wpaść na ślad mordercy, który dopuścił się tych mordów na wyspie.
Tak mnie intrygowało to i wciągnęło, że ciężko było mi się oderwać od lektury.
Z zaciekawieniem śledziłam tok wydarzeń, jak się rozwiną...czy odnajdą mordercę.
Przeraża, wciąga bardzo do czytania, wbiła mnie książka w fotel jestem wielbicielką takich kryminałów.
Heather Graham to wspaniała autorka,,bardzo lubię jej kryminały..znakomity, ciekawy kryminał, przy którym spędziłam przyjemne chwile, oderwałam się od szarej rzeczywistości, od wszystkiego...dobrze się czytało, książka spełniła moje oczekiwania wciągająca strasznie i znakomita.
Sięgnę na pewno po następny autorki kryminał, który też będzie doskonały.
Polecam przeczytać drodzy czytelnicy, a nie zawiedziecie się na książce.

Akcja "Instynkt mordercy" się dzieje w Miami Beach, gdzie giną w...

Miałem straszną ochotę przerwać czytanie w 1/4 książki,bo było bardzo nudno,zwłaszcza dla kogoś kto nie interesuje się tematyką mody.Jednakże od połowy książki zaczęło się robić dosyć ciekawie i do końca czytało się już dobrze.Ale osobiście chyba bym jej komuś nie polecił.

Książka napisana fajnym stylem łączącym romans z kryminałem.Bestialskie morderstwo nastolatków ,z którego uchodzi z życiem czwórka przyjaciół. Po latach historia się powtarza. Świat mody, sekta i ciekawe śledztwo zakrapiane miłosnym wątkiem. Bardzo fajnie się czyta a zakończenie zaskakuję co lubię w tego typu książkach. :)Polecam

Moje pierwsze spotkanie z Heather Graham. Kupiłam ją prawie za darmo gdzieś na wyprzedaży, nie znając autorki w ogóle. Nastawiałam się na porządny kryminał i tu się lekko rozczarowałam. Kryminał w tle, bardziej romans. Ale ogólnie rzecz biorąc niezła, nie jakoś porywająca, ale może być. Może gdybym od początku wiedziała jaki styl ma autorka, odbiór też byłby inny.

To była przyjemna odmiana po typowo romantycznych książkach. Choć i taki wątek się tu znalazł, co więcej, miał spore znaczenie, Instynkt mordercy to jednak – przede wszystkim – kryminał (niech będzie, że babski kryminał. ;-) ).
Miałam już przyjemność poznać twórczość Heather Graham i zarówno w przeszłości, jak i teraz, nie zawiodłam się. Autorka ma niesamowitą zdolność budowania napięcia, niekiedy wystraszenia czytelnika przejmującymi obrazami zbrodni i zaciekawienia do tego stopnia, że ciężko oderwać się od treści. Ale także potrafi przynieść ulgę i wytchnienie przy scenach – no właśnie – romantycznych.
Masakra, jaką przeżyli bohaterowie, będąc jeszcze nastolatkami, na zawsze pozostawiła po sobie ślad, którego nie da się wyzbyć. Chloe Marin – jedna z ocalałych a jednocześnie główna postać książki – okazała się niezwykle silną młodą kobietą. Jej inteligencja i przeczucia pomagają w rozwiązaniu zagadki. A do tego wszystkiego przystojny detektyw – Luke Cane, którego męskość nie pozostaje obojętna młodej kobiecie – to wszystko układa się w fascynujący, romantyczny kryminał.
Polecam zarówno fankom romansów, które są już znudzone podobnymi historiami miłosnymi, jak również wielbicielkom zagadek – gwarantuję, że się nie zawiedziecie!

www.mojpunktczytania.blogspot.com

Heather Graham napisała już ponad 70 książek, które wydano w nakładzie wielu milionów egzemplarzy oraz nagrodzone zostały licznymi nagrodami.

Chloe Marin dziesięć lat wcześniej brała udział w wielkiej tragedii. Podczas pobytu w jednej rezydencji cudem uszła z życiem. Wielu jej kolegów zostało wtedy zamordowanych. Sprawa pozornie została zamknięta, jednak po tych dziesięciu latach zniknęła pewna modelka. Podejrzewano, że może stało się to celowo, ponieważ chciała zapewnić sobie rozgłos. W sprawie brała udział Chloe, która czasami pomagała policji oraz Luke, detektyw, który działał incognito. Czy te dwie sprawy były ze sobą powiązane? Czy dziewczynę udało się uratować?

Ostatnio bardzo lubię czytać kryminały, stały się one moim ulubionym gatunkiem ostatnich tygodni. Kiedy więc doszła do mnie paczka dzięki uprzejmości Miłośniczki książek wiedziałam, która książka będzie mi towarzyszyła w podróży. Wcześniej nie czytałam nic tej autorki, choć jej nazwisko nie było mi obce. Teraz, dzięki ,,Instynktowi mordercy”, miałam dowiedzieć się więcej o warsztacie pisarskim autorki oraz o tym, jak fabularnie wyglądają jej kryminały. Już od pierwszych stron wciągnęłam się w powieść, co bardzo mi odpowiadało. Podczas jej lektury nie czułam znużenia, a wręcz przeciwnie. Z każdą kolejną stroną byłam coraz bardziej zainteresowana. Dużym atutem jest tutaj fakt, że faktycznie do samego końca nie wiadomo, kto jest za to wszystko odpowiedzialny.

Kryminał jest bardzo dobrze skonstruowany, nie ma tutaj praktycznie podziałów na części. Na początku możemy poczytać o wydarzeniach z przeszłości, a następnie jest już tylko teraźniejszość. Nie zabraknie tutaj także wątku miłosnego, który bardzo mi odpowiadał. Detektyw Luke także zasługuje na uwagę. Jego postać została moim zdaniem bardzo dobrze skonstruowana. Ta książka bardzo mi się spodobała i mam nadzieję, że jeszcze nie raz będę miała sposobność, by zapoznać się z jakimś kryminałem Heather Graham.

,,Instynkt mordercy” to dobrze skonstruowana powieść, która spodoba się miłośnikom gatunku. Akcja toczy się dość szybko i wszystkie elementy układanki zaczynają do siebie powoi pasować. Szczerze przyznam, że nie spodziewałam się takiego zakończenia. Ja jestem zadowolona z takiego obrotu sprawy. Jeśli lubicie takie klimaty to zachęcam Was do lektury tej powieści.

Moja ocena: 5,5/6

Heather to jedna z moich ulubienic. Ta pozycja musiała niestety swoje przeleżeć. Najpierw przeczytała ją moja kuzynka "nawet dobra". Trochę ten komentarz mnie nie zadowalał. Więc wyskrobałam czas i sama ją przeczytałam.
Cloe przeżyła, ale większość jej przyjaciół z liceum nie miała tyle szczęścia. Po 10 latach bierze udział w śledztwie, które ma wykazać czy jedna z modelek uciekła czy została zamordowana. Nie oficjalnie bierze w nim również udział detektyw - Luke. Początkowo między nimi wyczuwało się wyraźny dystans, ale szybko przerodziło się to w wielką namiętność (trochę sztuczne). Wątek kryminalny jak najbardziej wciągał, świetnie został napisany. Niestety zostawia trochę do życzenia, ale źle nie jest. Luke jest bardzo ciekawą postacią, takich ludzi można by mieć blisko siebie.
Polecam, ale nie wszystkim, raczej tym, którzy lubią namiętność w książkach.

fajna książka, miło się czyta

fajna książka, miło się czyta

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Świetna książka! Ciekawie zbudowane napięcie, które trzyma do ostatniej chwili!
Gorąco polecam!

Świetna książka! Ciekawie zbudowane napięcie, które trzyma do ostatniej chwili!
Gorąco polecam!

• Do kupienia
  • Wymienione
  • Kryminał

Dodaj cytat z książki Instynkt mordercy