Bramy templariuszy

Sonia Draga
2013-05-13
2005-01-01
Agnieszka Mazuś

Bardzo dobra treść lektury , poparta wieloletnią pracą wśród innych pozycji książkowych w tym temacie.
Ciekawych informacji można dowiedzieć się .
Dla zainteresowanych tematyką templariuszy , odpowiednia pozycja do przestudiowania.
Polecam gorąco.
Bardzo ciekawa.

Ciekawych informacji można dowiedzieć się .
Polecam gorąco.
Bardzo ciekawa.

Ciężko ocenić tę opowieść. Niby jest intrygująca, a poza tym Javier Sierra ma swój styl, ale momentami miałem wrażenie małego chaosu.

Okładka
chcę taką monetę
skąd
biblioteka
moja opinia \
Troszkę baśń,raczej mało ambitna powieść.Choć czyta się lekko.
Skakanie między średniowieczem,a czasami obecnymi.
Miło,było poczytać jednak.

Okładka
chcę taką monetę
skąd
biblioteka
moja opinia \
Troszkę baśń,raczej mało ambitna powieść.Choć czyta się lekko.
Skakanie między średniowieczem,a czasami obecnymi.
Miło,było poczytać jednak.

Książkę przeczytałem w ciągu jednego dnia, tak dobrze jest napisana. Akcja toczy się równolegle i w średniowieczu i w czasach współczesnych.

No ale może dla mnie była idealna , bo jestem historykiem z wykształcenia?

Nowoczesne satelity przeplatają się tutaj z magią, siły dobra z siłami zła. Mnóstwo jest odniesień do starego testamentu

Ale i do książki mam zastrzeżenia: mogłaby być o wiele dłuższa, postacie niektóre są nieco papierowe. Odnoszę wrażenie, że książkę można było inaczej napisać, rozwinąć niedokończone związki.

Tak więc rekomenduję tę książkę na jeden lipcowy wieczór. A skończywszy czytać, chciałoby się rzecz : mogłoby być tego więcej.

No ale może dla mnie była idealna , bo jestem historykiem z wykształcenia?

Ale i do książki mam zastrzeżenia:...

Bez rewelacji. Ciekawa historyjka napisana lekko i przyjemnie. Widać fascynacje autora powieściami Browna. Książka na jeden weekend. I nic więcej...

„Bramy templariuszy” Javiera Sierry to bardzo słabiutka książeczka. Bohaterów praktycznie nie ma, jakaś tylko papierowa sieczka osobowa. Wydarzenia niby są, ale tak naprawdę nie dzieje się za dużo, zero napięcia, zero jakiegoś wyrafinowania. Takie wymieszanie religii, fantastyki i mitologii odrobiną historii. Wyszło coś bezpłciowego, bez polotu i mało ciekawego. Pod względem językowym niby ok., ale tak mało przyjemne, ze szkoda czasu. Ja odradzam i to bardzo.

"Bramy Templariuszy" Javiera Sierry to błyskotliwa powieść sensacyjna z wątkiem historycznym. Bardzo podoba mi się to, że historie opowiadane w książce są tylko częściowo wytworem wyobraźni autora. Javier Sierra odwołuje się do wielu dzieł, które stały się pomocne, aby autor stworzył tak wspaniałą opowieść. Ponieważ mam żyłkę badacza postanowiłam skorzystać ze wskazówek bibliograficznych, by zagłębić się w temacie jaki poruszył w swojej książce autor.
Gorąco polecam. Książka nie do przegapienia.

Zdecydowałam się przeczytać tę książkę ze względu na swoje zainteresowanie historią. Myślałam, że dowiem się nowym ciekawych faktów na temat jednej z największych religii świata. Rozczarowałam się. Przytłaczająca ilość terminologii chrześcijańskiej i nudna, naciągana akcja. Jedynym słabym plusem jest dodatek kilku zdjęć i rysunków dotyczących fabuły tego wątpliwego thrillera.

Tytuł ciekawy. Ale jest to najsłabsza książka o tej tematyce i najmniej realna. Po za tym napisana również nie najciekawiej. Aczkolwiek można ją wymęczyć do końca. Polecam tylko w ostateczności, jak akurat nie ma się nic innego do czytania.

Książka byłaby udana, gdyby nie jeden mankament, o którym zaraz napiszę. "Bramy templariuszy" jest w miarę sprawną opowieścią, będącą połączeniem zagadek historii - obowiązkowo templariusze plus masoni! - z teoriami dotyczącymi kosmitów. Autor łączy to w dość interesujący sposób; interesujący na tyle, że książkę czyta się szybko, lektura nie nuży. I kiedy zbliżamy się do finału, pojawia się ów wspomniany na wstępie mankament - zakończenie, a w zasadzie jego brak! Tak to wygląda, jakby autor napisał scenariusz, a przed oddaniem go do druku, celowo wydarł kilka ostatnich stron. Nie może być wyższej oceny, niż 5 gwiazdek. A szkoda, bo potencjał w książce jest...

• Domowa biblioteczka
  • Ebooki

Dodaj cytat z książki Bramy templariuszy