Nie ma jednej Rosji

Wydawnictwo Literackie
2013-05-09
2013-05-09
Rosja reportaż

Rosjo, naprawdę jaka jesteś, nie wie nikt?

Reportaży telewizyjnych Dziennikarki nie oglądałam a tę książkę kupiłam wiedziona ciekawością.Okazała się strzałem w 10-tkę. Bardzo zróżnicowane tematycznie,wyśmienicie opowiedziane prawdziwe historie.Czytałam powoli coby dawkować sobie emocję.Za jakiś czas powrócę do książki.Zainteresowanym polecam.

Świetny reportaż. Znajdują się tutaj spisane historie różnych ludzi, którzy zamieszkują Rosję. Skrajności te potwierdzają tezę, że nie ma jednej Rosji. Rosja to kraj tak różnorodny, że potrafi człowieka nie jednym zaskoczyć. Przez to budzi ona zrozumiałe zainteresowanie. Z miłą chęcią poznałabym kolejnych bohaterów i ich historie.

Słuchałam książki z zapartym tchem. Bardzo barwna, dobrze napisana, ciekawa pozycja.

Rosja z książki Włodarczyk to nie tylko Moskwa i stołeczny glamour. Rosja to różnorodny i barwny świat. To nowobogacka Moskwa i siermiężna prowincja , to jednocześnie Europa i Azja. Dziennikarka podpatruje nastolatki w czasie szkoleń ze strzelania w moskiewskiej szkole kadetek, śledzi historię dziewczyny porwanej w Dagestanie, w wiosce Niżniewasiliewka spotyka milionera, który przeżył nagłe nawrócenie duchowe. Bohaterowie jej opowieści to ludzie prości, z pozoru wręcz przeciętni, a jednak zdumiewający, podobnie jak czasy, w którym przyszło im żyć.
Ich losy pozwalają czytelnikowi dojrzeć wszystkie przemiany, które zaszły w Rosji w ostatnich dwóch dekadach. Książkowy debiut Barbary Włodarczyk to świadectwo wieloletniej, rzetelnej pracy dziennikarskiej. Zbiór reportaży, napisanych z werwą i prostotą, odsłania cząstkę owej jakoby nieuchwytnej „rosyjskiej duszy”.
Nie Ma Jednej Rosji- wbrew nazwie kremlowskiej partii , co udowadnia nam B. Włodarczyk

Dobra lektura.

Dobra lektura.

Dziennikarska rzetelność w cyklu reportaży o Rosji. Różnorodność i barwny świat. Bogata Moskwa i głęboka prowincja. Marzenia o integracji z Zachodem, ale i tęsknota za ZSRR. Milionerzy i bezdomni. Carski styl i mroczne zakamarki. Podróż od Moskwy po Bajkał. Nie ma jednej Rosji - wbrew nazwie partii z Kremla... Świetna lektura!

Świetna książka! Bardzo ciekawy zbiór reportaży z Rosji. Polecam jak najbardziej.

Jeśli ktoś zastanawia się jacy są Rosjanie i dlaczego właśnie tacy to myślę, że ta pozycja jest w stanie przybliżyć zagadnienie w szerokiej perspektywie. Przekrojowy reportaż od bogatej Moskwy po najbiedniejsze rejony Uraly. Książka godna uwagi zwłaszcza obecnie!

Wyjątkowy zbiór reportaży o Rosji. Ciekawie opowiedziane, zróżnicowane historie/rozmowy z jej mieszkańcami pochodzącymi z miast/wsi. Bohaterowie różnią się statusem społecznym oraz sposobem życia, łączy ich państwo, którego są obywatelami. Podczas lektury można dowiedzieć się dużo o Rosji, nie sposób się nudzić, wysłuchałam w jeden dzień. Naprawdę warto.

Audiobook rewelacyjnie czytany przed Krystynę Czubównę. Mój top tego roku, a non fiction słucham bardzo dużo.

Audiobook...

Chciałam przeczytać żeby poznać i zrozumieć. Poznałam - ale nie zrozumiałam.

Chciałam przeczytać żeby poznać i zrozumieć. Poznałam - ale nie zrozumiałam.

• Rosja
  • Reportaż