Nieźle to sobie wymyśliłeś, Albercie

Okładka książki Nieźle to sobie wymyśliłeś, Albercie Gunilla Bergström
Okładka książki Nieźle to sobie wymyśliłeś, Albercie
Gunilla Bergström Wydawnictwo: Zakamarki Cykl: Albert Albertson (tom 2) literatura dziecięca
28 str. 28 min.
2012-11-06
28 min.
Katarzyna Skalska
Albert Albertson opowiadanie dziecięce szwedzkie

Fantastyczna. Pouczająca. Dzieci uwielbiają, ja zresztą też. Cała seria genialna. Znamy prawie na pamięć. Wszystkim polecam.

Książka fenomen! Cała seria jest świetna, ale ta część jest rewelacyjna. Moje dzieci czytałyby ją 3 razy dziennie. I ciągle się śmieją, kiedy tata Alberta pyta czy chłopiec nie rusza piły. Książka taka życiowa, wiadomo że każdy rodzic ma chwilę słabości czy gorszego nastroju i ma po prostu ochotę usiąść i odpocząć, a wtedy dziecko niech robi co chce, aby nie zrobilo sobie krzywdy. Polecam!

Pewnie tak jak większość rodziców, ja również czasami zastanawiam się nad fenomenem Alberta. Kupując pierwszą książeczkę nigdy nie przypuszczałabym, że moje dziecko zainteresuje się nią na dłużej, a tymczasem moja nieprzewidywalna córka zapałała do tej serii niesłabnącą i trwałą miłością. Alberta czytamy na dobranoc, w podróży, na pikniku, nawet idąc do kina wstąpiłyśmy do księgarni, żeby nabyć kolejny tom przygód tego sympatycznego chłopca. Myślę, że jeszcze jakiś czas on z nami pozostanie.

W tomie "Nieźle to sobie wymyśliłeś Albercie" główny bohater próbuje sam zorganizować sobie zabawę przy pomocy... skrzynki z narzędziami. Trochę przeraża mnie możliwość wykorzystania takich "zabawek" przez moją latorośl, ale trzeba przyznać, że Albertowi świetnie udało się majsterkowanie, a nawet wciągnięcie do zabawy taty. A o takie właśnie wspólne chwile przecież w życiu chodzi!

Nie wiem do końca, na czym to polega, ale Albert wyjątkowo pobudza wyobraźnię mojego syna (2,5 roku). Zazwyczaj po przeczytaniu tej książki, musi wstać i zbudować helikopter. I ta piła... :) Jest jedno ALE: czasem pyta, czemu Albert nie ma mamy. No właśnie, gdzie ta mama?

Oto opis zainteresowań mojego 5-latka. Lubimy Alberta, nawet bardzo. A po dzisiejszej lekturze zapewne coś zmajstrujemy (znowu).

Nigdy wcześniej nie miałam przyjemności poznać Alberta. Z początku byłam wręcz zła na książeczkę, bo tata zabraniał Albertowi bawić się skrzynką z narzędziami, a jak chciał mieć chwilę dla siebie, to wtedy zmieniał zdanie. Ale jak tak trochę nad tym pomyśleć, to w sumie całość okazała się bardzo prawdziwa. Zdarzają się takie momenty niekonsekwencji chyba każdemu z rodziców. W sumie nie wiem czy każdemu… Mnie na pewno, przyznaję się bez bicia :)

Albert okazał się za to świetnym bohaterem, którego dzieciaki natychmiast polubiły. Pomysłowy, z wyobraźnią i pasją. Nie wiem, czy zabawa gwoździami i młotkiem to idealne zajęcie dla pięciolatka, dodatkowo w pojedynkę (wg mnie nie),ale historia miała coś w sobie i na pewno zachęciła do kreatywności, tylko mam szczerą nadzieję, że mój pięciolatek nie złapię się za skrzynkę narzędziową męża, a przynajmniej nie za młotek i gwoździe.

Ogólnie książka dobra. Ciekawie zbudowana relacja ojca z synem. Może zachęcać rodziców do spędzania więcej czasu ze swoimi dziećmi. I nie mogę oprzeć się wrażeniu, że to była pozycja właśnie bardziej skierowana do rodziców, niż do dzieci.

Sympatyczna z morałem, i ładną grafiką :)

Sympatyczna z morałem, i ładną grafiką :)

To mój drugi Albert i ten zdecydowanie bardziej mi się podoba.
Sympatyczny smyk pokazuje co najbardziej dzieci cenią w zabawie. I nieźle to wymyślił.

Polecam, miła, budząca uśmiech na twarzy lektura.

To mój drugi Albert i ten zdecydowanie bardziej mi się podoba.

Polecam, miła, budząca uśmiech na twarzy lektura.

"Kiedy tatusiowie, chcą mieć spokój, nie za bardzo przejmują się tym, co robią dzieci"
Uśmiałam się, uśmiał się Maćko (4 lata) i uśmiał się Antko (2 lata). Polecam całą serię z Albertem Albertsonem, ale ta część wyjątkowo przypadła nam do gustu! Albert jest fajny i Jego Tata też! ;)

no kolejna genialna historia pomysłowego Alberta ;) moim chłopcą przypadł do gustu , a ksiązke już prawie znamy na pamięć tyleż razy ją czytaliśmy.

• Dla dzieci
  • Dzieci