Nieźle to sobie wymyśliłeś, Albercie

Gunilla Bergström Wydawnictwo: Zakamarki Cykl: Albert Albertson (tom 2) literatura dziecięca
28 str. 28 min.
literatura dziecięca
28 min.
Katarzyna Skalska
Albert Albertson opowiadanie dziecięce szwedzkie

Książka fenomen! Cała seria jest świetna, ale ta część jest rewelacyjna. Moje dzieci czytałyby ją 3 razy dziennie. I ciągle się śmieją, kiedy tata Alberta pyta czy chłopiec nie rusza piły. Książka taka życiowa, wiadomo że każdy rodzic ma chwilę słabości czy gorszego nastroju i ma po prostu ochotę usiąść i odpocząć, a wtedy dziecko niech robi co chce, aby nie zrobilo sobie...

Pewnie tak jak większość rodziców, ja również czasami zastanawiam się nad fenomenem Alberta. Kupując pierwszą książeczkę nigdy nie przypuszczałabym, że moje dziecko zainteresuje się nią na dłużej, a tymczasem moja nieprzewidywalna córka zapałała do tej serii niesłabnącą i trwałą miłością. Alberta czytamy na dobranoc, w podróży, na pikniku, nawet idąc do kina wstąpiłyśmy do...

Nie wiem do końca, na czym to polega, ale Albert wyjątkowo pobudza wyobraźnię mojego syna (2,5 roku). Zazwyczaj po przeczytaniu tej książki, musi wstać i zbudować helikopter. I ta piła... :) Jest jedno ALE: czasem pyta, czemu Albert nie ma mamy. No właśnie, gdzie ta mama?

Oto opis zainteresowań mojego 5-latka. Lubimy Alberta, nawet bardzo. A po dzisiejszej lekturze zapewne coś zmajstrujemy (znowu).

Nigdy wcześniej nie miałam przyjemności poznać Alberta. Z początku byłam wręcz zła na książeczkę, bo tata zabraniał Albertowi bawić się skrzynką z narzędziami, a jak chciał mieć chwilę dla siebie, to wtedy zmieniał zdanie. Ale jak tak trochę nad tym pomyśleć, to w sumie całość okazała się bardzo prawdziwa. Zdarzają się takie momenty niekonsekwencji chyba każdemu z rodziców....

Sympatyczna z morałem, i ładną grafiką :)

To mój drugi Albert i ten zdecydowanie bardziej mi się podoba.
Sympatyczny smyk pokazuje co najbardziej dzieci cenią w zabawie. I nieźle to wymyślił.

Polecam, miła, budząca uśmiech na twarzy lektura.

"Kiedy tatusiowie, chcą mieć spokój, nie za bardzo przejmują się tym, co robią dzieci"
Uśmiałam się, uśmiał się Maćko (4 lata) i uśmiał się Antko (2 lata). Polecam całą serię z Albertem Albertsonem, ale ta część wyjątkowo przypadła nam do gustu! Albert jest fajny i Jego Tata też! ;)

no kolejna genialna historia pomysłowego Alberta ;) moim chłopcą przypadł do gustu , a ksiązke już prawie znamy na pamięć tyleż razy ją czytaliśmy.

Alberta nie sposób nie lubić :) trochę przypomina mi moje córki. Jest to pierwsza książeczka jaką o przygodach Alberta przeczytałyśmy. Mam nadzieję, że nie ostatnia i w bibliotece znajdą się jeszcze jakieś.
Albert mieszka z tatą i kotem Puzlem.
Najbardziej rozśmieszył mnie początek:
Kiedy tatusiowe chcą mieć spokój, nie za bardzo przejmują się tym, co robią dzieci.
Dziś...

• Dla dzieci