Pospiesz się, Albercie

Gunilla Bergström Wydawnictwo: Zakamarki Cykl: Albert Albertson (tom 3) literatura dziecięca
28 str. 28 min.
literatura dziecięca
28 min.
Katarzyna Skalska
Albert Albertson opowiadanie dziecięce szwedzkie

Bardzo zabawna historia o szykowaniu się do wyjścia z domu. Który rodzic tego nie zna? Te wszystkie zaraz, jeszcze chwilkę, momencik, jeszcze tylko... Oszaleć można, ale z drugiej strony czy my sami tak nie robimy? Oczywiście, że tak, więc lepiej wspólnie się pośmiać :)

Kto ma dzieci i jeszcze nie ma w swojej biblioteczce książek o Albercie to szczerze zachęcam do sięgnięcia po jedną z nich. Każda pozycja jest jedną historią "z życia wziętą". Pospiesz się Albercie odzwierciedla poranek, nieobcy spieszącym się rodzicom. Tylko czy na pewno to dzieci spowalniają nasze wyjście? Dla dzieci zabawne, dla rodziców lekko pouczające.
Polecam

Dla przedszkolaków będzie idealna :)

Każdy z nas czasami musi coś jeszcze zrobić zanim przyjdzie na śniadanie. Powinien się ubrać, a wtedy odkrywa, że lalka nie ma sukienki. Zatem należy pomóc jej się odziać, aby w czystym ubraniu poszła do przedszkola. A potem znajdzie się zaginione kółko od samochodu, które należy jak najszybciej zamontować, żeby się znowu nie zagubiło, a później... Tymczasem tata czeka. I...

Albert przechodzi u nas w każdej postaci :) W tej części Albert szykuje się do przedszkola i co chwila jest "pospieszany" przez swojego tatę - a przecież przed wyjściem jest tyle rzeczy do zrobienia: ubranie lalki, założenie koła autku czy sklejenie rozerwanej kartki w książce :)
Alberta polecam z czystym sumieniem!

Ach ten Albret. Ach ten tata Alberta.
Jak oni coś wymyślą to boki zrywać ;)

Ale poważnie: książka ładna, ciekawa i z pomysłem. Zarówno Albert jak i jego tata trafiają do serca. Są autentyczni i po prostu nie da się ich nie lubić.

Na półkach: , , , , ,

samodzielnie przeczytana przez Alberta, luty 2018

Następne spotkanie z Albertem tym razem towarzyszymy mu gdy szykuje się do wyjścia do przedszkola.
Jak to bywa wtedy ma się najwięcej do zrobienia :) I tak nasz Albert musi jeszcze ubrać swoją lalkę Lisię, założyć koło które właśnie znalazł do samochodu. Poza tym trzeba przeglądnąć książkę o zwierzętach i przy okazji skleić stronę co się rozerwała... A tata zniecierpliwiony...

• Dla dzieci
  • Dzieci