Gliniarz

Okładka książki Gliniarz
Marcin CiszewskiKrzysztof Liedel Wydawnictwo: Znak Literanova kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Znak Literanova
2013-06-17
2013-06-17

więcej Więcej

Oficjalne recenzje i

Z pamiętnika dzielnicowego antyterrorysty

Link do recenzji

Zawsze z ciekawością sięgam po wspomnienia czy opisy służby w Policji i zawsze jest to dla mnie ciekawa lektura (choć nie jestem obiektywna:). Czytając "Gliniarza" można było się czasami uśmiechnąć, czasami zadumać. Między innymi wspomina o głośnych sprawach początku lat dziewięćdziesiątych - sekta "Niebo", Pershing, Afgan... Zabrakło mi jedynie nawiązania do życia...

Istnieją ludzie-książki.
To nietypowa forma tekstu. Zachowana tylko w umyśle, dostępna tylko w rozmowie i tylko nielicznym. Jednak czasami tacy ludzie napotykają na swojej drodze kogoś, kto ma zdolność ubierania myśli w słowa.
Wtedy powstaje książka z fascynującą opowieścią.
Bo nie mogę tych wspomnień z dwudziestoletniej służby w milicji/policji w okresie przemiany...

Bardzo ciekawa pozycja, szkoda że Ciszewski był tu tylko ghostwriterem.

Prawdziwa. Dobrze się czyta.

Książka z szybkimi akcjami milicji, policji. Ciekawie i trochę śmiesznie. Śmiałem się do książki z niektórych opisanych akcji.

To raczej zbiór opowiadań połączonych osobą głównego bohatera-narratora niż powieść, co mi osobiście się nie podoba, ale historie są na faktach co jest dużym plusem tej publikacj.

Absolutnie fantastyczna, wciągająca opowieść o polskiej policji od podszewki. Pozycja absolutnie obowiązkowa dla fanów kryminalistyki i książek sensacyjnych osadzonych w polskich realiach. Po każdym przeczytaniu odkrywam w niej coś nowego.

Bardzo ciekawie przedstawione przezycia w policji czlowieka ktory swoje zycie poświęcił sluzbie w policji

Jak na książkę , która opisuje prawdziwe historie kryminalne i pracę w polskiej milicji , a później policji , to zupełnie inne podejście do tematu . Autor przyjął formę wspomnień , a jej główny bohater to prawdziwy gliniarz i epizody z jego kariery , od czasów "okrągłego stołu" aż do bliskich współczesności . Nie znajdziecie tutaj , typowego dla kryminałów budowania...

Lubię ksiązki pana Ciszewskiego
Przede wszystkim za kultową serię WWW ale i za serię z Jakubem Tyszkiewiczem
Gliniarz to coś innego ale czyta sie równie znakomicie
Sfabularyzowana historia pracy polskiego policjanta
Szereg wspomnień z drogi jaką przeszedł główny bohater
Krzysztof Liedel dziś prawnik i specjalista z zakresu terroryzmu
Zaczynał od zwykłej...

1 121