Gliniarz

Marcin CiszewskiKrzysztof Liedel Wydawnictwo: Znak Literanova kryminał, sensacja, thriller
Znak Literanova
kryminał, sensacja, thriller

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Z pamiętnika dzielnicowego antyterrorysty

20 Link do recenzji

Lubię ksiązki pana Ciszewskiego
Przede wszystkim za kultową serię WWW ale i za serię z Jakubem Tyszkiewiczem
Gliniarz to coś innego ale czyta sie równie znakomicie
Sfabularyzowana historia pracy polskiego policjanta
Szereg wspomnień z drogi jaką przeszedł główny bohater
Krzysztof Liedel dziś prawnik i specjalista z zakresu terroryzmu
Zaczynał od zwykłej...

Brakuje mi w tych wszystkich historiach dramaturgii. Nie męczyłem się czytając, ale nie miałem wypieków na twarzy.

1977

Książka Ciszewskiego inna niż jego poprzednie, może dlatego że debiut w duecie.Historia policjanta od czasów transformacji ustrojowej po zamachy bombowe w Londynie.opisująca zdarzenia z jego codziennej pracy oraz drapaniu się po szczeblach kariery.Dla entuzjastów roboty policyjnej

Bardzo dobrze się tę książkę słuchało. Jest wręcz idealna na audiobooka. Zestaw anegdot z pracy milicjanta - policjanta, z przebiegu całej, bogatej i urozmaiconej kariery - idealny materiał na gawędę.
Plusem jest brak oceniania, szkalowania, prania brudów. Brak też opowiastek o rodzinie, żonie, dzieciach - same delikatesy z roboty gliniarza.
Warto.

Podobna książka do "Policjantów" Katarzyny Puzyńskiej czyli opowieści z życia policjanta. Różnica jest tylko taka, że mamy tu do czynienia z jednym narratorem i nie ma tu efektu wywiadu - pytanie-odpowiedź. A główny bohater to szczęściarz i dzięki temu jego kariera to schody od zwykłego policjanta z oddziału prewencji po szefa komórki ds. terroru.

Wow! Uwielbiam "Gliniarza". Uwielbiam za humor sytuacyjny, za formę, która nie dopuszcza nudy, skupiając się tylko na najciekawszych fragmentach życia policjanta, za tę wyczuwalną autentyczność i szczerość, za tę podróż w czasie dwadzieścia lat wstecz, za niebanalny pomysł, za to że po każdym rozdziale chce się jeszcze. Daję 10/10 i wrzucam na półkę z ulubionymi. Jak do...

Myślałam, że czytam nowość, a to już drugie wydanie ;) Ważne, że przeczytałam, bo książka jest tego warta. Czyta się ją jednym tchem a emocje temu towarzyszące to śmiech, niedowierzanie a niekiedy smutek. Praca policji została przedstawiona bez lukrowania i podkręceń (przynajmniej mam takie wrażenie). Osobiście dużo bardziej podobała mi się część poświęcona początkom pracy...

(recenzja ukazała się pierwotnie na szortal.com)

Był sobie gliniarz…

Hubert Przybylski

Parę razy już wspominałem, że mam korzenie granatowo-policyjne i całe życie chciałem być gliną*, więc dziwnym nie jest, że policyjne klimaty to temat szczególnie bliski memu sercu**. I kiedy trafiła się okazja zrecenzowania niedawno wznowionej książki Marcina Ciszewskiego i Krzysztofa...

Na książkę polowałem od dłuższego czasu, jednak nakład był już wyprzedany więc musiałem obejść się smakiem. I oto jest. Jakiś czas temu ukazało się drugie wydanie tejże pozycji, inne wydawnictwo, inna szata graficzna, rozszerzony tytuł. Swoje polowanie uważam za zakończone.

Myślałem, że książka, tak jak kilka innych o podobnej tematyce, będzie napisana w formie wywiadu....

Zachwycona jestem stylem napisania tej jakże interesującej literatury faktu. Zawiera mnóstwo istotnych wiadomości o różnych wydarzeniach u nas i za granicą. Czyta się wyśmienicie. Trzyma w napięciu. Polecam!

Dyskusje

1 053