Zagubieni: Inwazja

Marcin Mortka Cykl: Zagubieni (tom 1) literatura dziecięca 232 str.
Zielona Sowa
literatura dziecięca
kosmos

Zielona Sowa
literatura dziecięca
kosmos

Porównaj ceny i

Wystawiając ocenę tej książki należy pamiętać do kogo jest adresowana. Jeśli będziemy ją czytać i o tym zapomnimy będzie po prosty "przeciętniakiem". Jeśli jednak zastanawiamy się jak zachęcić młodego, przyszłego "pożeracza" książek do czytania nie ma lepszego wyboru.
Młody czytelnik znajdzie tutaj wszystko co potrzebne: złych obcych, dobrych obcych, pomysłowych...

Pan Marcin i tym razem mnie nie zawiódł! Coraz częściej i chętniej sięgam po jego książki mimo, iż nie jestem już nastolatką. Fenomenalny pisarz!

Szybko się czyta, ale niczego nie wnosi... Taka po prostu jak komuś się bardzo nudzi to przeczyta.

Jest rok 2313.
289 lat temu w Ziemię uderzył meteoryt wywołując ogromne zniszczenia i zmiany klimatyczne, a w następstwie tego śmierć miliardów ludzi i geopolityczne zawirowania. Ci, którym udało się przeżyć, rozpoczęli "nową erę ludzkości bez nałogów, agresji i brudu" i zawiązali Unię Międzyplanetarną z innymi zaprzyjaźnionymi nacjami, by w przyszłości chronić się...

Raczej dla najmłodszych czytelników. Proste, schematyczne i miejscami zabawne (czasem na siłę). Jak się ma więcej niż 10 lat, to pewnie dość męczące. Więcej: http://shadowmage.nast.pl/2013/12/mali-agenci-w-kosmosie/

Na półkach: , , , , ,

Opinia umieszczona również na moim blogu pod adresem: http://zapiski-z-przypomnianych-krain.blogspot.com/2013/12/zagubieni-inwazja-marcin-mortka.html#more

To miał być kolejny, szary dzień w roku 2313. Dwunastoletni Dorian Tomlinson nie chciał jeszcze wyrywać się z objęć snu, w którym bronił ludzkości przed najeźdźcami z kosmosu. Sytuacja wydaje się jednak hipotetyczna -...

Bardzo podobała mi się ze względu na rysunki, czcionkę oraz ogólną tematykę; nie lubię książek, które ograniczają się do jednego miasta lub nawet-jednego domu. Jest to więc dla mnie książka prawie-idealna, ponieważ jej akcja rozgrywa się na obszarze całego Układu Słonecznego. Fajny pomysł, zabawni bohaterowie. Zakochałam się w Głuszku ;)

2046

Pewnie nurtuje was pytanie co mnie, miłośniczki dobrego romansu i historii, przyciągnęło do tej książki. Otóż ilustracje. Są wykonane w ciekawy sposób, z jakim się jeszcze wcześniej nie spotkałam. Z ciekawością zabrałam się więc za tą książkę.

Marcin Mortka przedstawia nam Doriana Tomlinsona, chłopca, który marzy o tym, by kiedyś zostać kosmicznym pilotem. Mamy tutaj też...

Warto nastawić się na przygodówkę z wszystkimi zaletami i wadami tego typu książek, a potem wyłowić powieść Marcina Morki w księgarni albo w bibliotece. Kolejny zwykły chłopak z milionem problemów na głowie czeka na odkrycie. Nie czaruje, nie mówi w siedmiu językach i nie sypie pomysłami jak z rękawa, ale może właśnie za tę zwyczajność da się lubić?

Dyskusje

• 2013