Ol-Soni Kisań

Wacław Sieroszewski Wydawnictwo: Czytelnik literatura podróżnicza
Czytelnik
Chiny Mandżuria Korea Sachalin Japonia Ajnowie Daleki Wschód podróże literatura podróżnicza
literatura podróżnicza

OCENA – 7/10 BARDZO DOBRA

Wacław Sieroszewski to mniej znany pisarz w naszym kraju, sam nie wiedziałbym o jego istnieniu gdyby nie fakt że interesuję się Dalekim Wschodem. Dzięki temu mam zaszczyt poznawać jego prozę, do której mam obszerny dostęp dzięki Legimi, a która wydaje się bardzo ciekawa. Z racji tego że był podróżnikiem, badaczem oraz etnografem, oraz chcąc...

Rewelacyjne i pełne zaskakującego ciepła utwory opowiadające o kulturze plemienia Ajnów. Wacław Sieroszewski napisał ten zbiór zaraz po powrocie z wyprawy do Chin północnych, Mandżurii, Korei, Sachalin i na wyspy japońskie, w celach naukowo-etnograficznych.
Stryjaszek, Rudy pies, to jedne z wielu rozdziałów, które zabierają nas w świat zupełnie odmiennej, jednak niezwykle...

• Książki do kupienia
  • 🍀2020