rozwińzwiń

Ol-Soni Kisań

Średnia ocen

7,7 7,7 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,7 / 10
3 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
398
392

Na półkach: , , ,

OCENA – 7/10 BARDZO DOBRA

Wacław Sieroszewski to mniej znany pisarz w naszym kraju, sam nie wiedziałbym o jego istnieniu gdyby nie fakt że interesuję się Dalekim Wschodem. Dzięki temu mam zaszczyt poznawać jego prozę, do której mam obszerny dostęp dzięki Legimi, a która wydaje się bardzo ciekawa. Z racji tego że był podróżnikiem, badaczem oraz etnografem, oraz chcąc uniknąć zesłania za działalność niepodległościową w Polsce wyjechał na Daleki Wschód, co pozwoliło mu pisać o tym regionie, głownie o Syberii, Japonii, Korei czy Chinach, które są w kręgu moich zainteresowań. Czytanie jego książek jest tym ciekawsze bowiem obejmuje czasookres XIX i XX wieku, więc można dostrzec zachodzące zmiany na tym obszarze, niemal w każdej dziedzinie w odniesieniu do teraźniejszości.

Na pierwszy ogień poszła powieść „OL – SONI KISAŃ” zarysowująca problemy ekonomiczne, społeczne i polityczne wpływające na Koreę na przełomie XIX i XX wieku. Głównymi bohaterami tej powieści jest młoda tancerka Kisaeng oraz Kim-non-czi młody jangban wywodzący się z wpływowego rodu marzący o modernizacji kraju. Melodramatyczny wątek czyli miłość tancerki do koreańskiego szlachcica jest tylko tłem dla tej historii. Głównym celem autora było ukazanie burzliwych przemian jakie zaszły w tamtym okresie na Półwyspie Koreańskim, przede wszystkim za sprawą chłopskiej rebelii donghaków. Feudalna struktura społeczna wymagała reform i głębokich zmian dlatego donghakowie domagali się ukarania skorumpowanych urzędników, umorzenia długów chłopskich, zniesienia niewolnictwa czy reformy rolnej.

Niesprawiedliwość społeczna, zacofanie, groźba zdominowania kraju przez obce mocarstwa głównie przez państwa zachodnie czy Roję i Japonię, jest głównym tematem tej opowieści, warto poznać nieco historii na tle ciekawie wykreowanych postaci przez autora. Powieść jest interesująca i przyjemnie się ją czyta przede wszystkim za sprawą specyficznej narracji, w tonie Sienkiewiczowskiej nuty. Z pewnością sięgnę po kolejne książki autora, zwłaszcza opisujące życie, zachodzące zmiany społeczne, obyczaje czy kulturę z tego regionu, bo naprawdę warto. Dla kogo więc jest ta książka?, myślę że dla każdego kto interesuje się Dalekim Wschodem nie tylko w wydaniu współczesnym ale i historycznym. Pozdrawiam. Jack_

OCENA – 7/10 BARDZO DOBRA

Wacław Sieroszewski to mniej znany pisarz w naszym kraju, sam nie wiedziałbym o jego istnieniu gdyby nie fakt że interesuję się Dalekim Wschodem. Dzięki temu mam zaszczyt poznawać jego prozę, do której mam obszerny dostęp dzięki Legimi, a która wydaje się bardzo ciekawa. Z racji tego że był podróżnikiem, badaczem oraz etnografem, oraz chcąc...

więcej Pokaż mimo to

avatar
50
49

Na półkach:

Rewelacyjne i pełne zaskakującego ciepła utwory opowiadające o kulturze plemienia Ajnów. Wacław Sieroszewski napisał ten zbiór zaraz po powrocie z wyprawy do Chin północnych, Mandżurii, Korei, Sachalin i na wyspy japońskie, w celach naukowo-etnograficznych.
Stryjaszek, Rudy pies, to jedne z wielu rozdziałów, które zabierają nas w świat zupełnie odmiennej, jednak niezwykle fascynującej kultury, poznanej przez autora do głębi, dzięki niezwykłemu, przyjaznemu podejściu do syberyjskiego ludu.
Serdecznie polecam każdemu, kto fascynuje się różnorodnością kultury i świata.

Rewelacyjne i pełne zaskakującego ciepła utwory opowiadające o kulturze plemienia Ajnów. Wacław Sieroszewski napisał ten zbiór zaraz po powrocie z wyprawy do Chin północnych, Mandżurii, Korei, Sachalin i na wyspy japońskie, w celach naukowo-etnograficznych.
Stryjaszek, Rudy pies, to jedne z wielu rozdziałów, które zabierają nas w świat zupełnie odmiennej, jednak niezwykle...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    16
  • Przeczytane
    3
  • Posiadam
    3
  • Ebook
    1
  • 🍀2020
    1
  • Sieroszewski_Wacław
    1
  • W najbliższym czasie
    1
  • Książki do kupienia
    1
  • Lektury
    1
  • Ebook_Legimi
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Ol-Soni Kisań


Podobne książki

Przeczytaj także