The girl missing

angielski
rbooks
kryminał, sensacja, thriller
angielski
Ta książka nie została jeszcze oceniona

Bądź pierwszy - oceń książkę

Sprawa kryminalna była całkiem prosta ale przyjemna. Tess Geritsen widocznie się rozwinęła od napisania tej książki. Fajnie poznać jak pisała w wcześniejszych latach jej twórczości.
Co do wątku romantycznego, który tam wystąpił to mogę powiedzieć tylko, że był XD nie mam więcej przemyśleń, on był.

Czytając ,,Ciało " zauważyłam ,że jest to książka z wczesnej twórczości autorki. Dostrzegam wyraźne różnice . Przede wszystkim w stopniu drastyczności książki , a także w wątku miłosnym , który w tej powieści jest równoprawny z wątkiem kryminalnym. Sprawa w książce nie była jakoś wybitnie zaskakująca i pochłaniająca. Autorka posiada zdecydowanie lepsze.

Na półkach: , , , ,

Nie jest to może najciekawszy kryminał, jaki czytałam, ani w ogóle najciekawszy kryminał Tess Gerritsen, jaki czytałam. Jednak na początku jest naprawdę przyzwoicie – po zażyciu pewnego nieznanego narkotyku ginie kilka osób, a sprawę ich śmierci próbuje rozwiązać lekarz medycyny sądowej Kat Novak. W tle zawiązuje się wątek romantyczny, ale ani razu nie wkracza na pierwszy...

Jak na Tess Gerritsen, to słabo, nawet powiedziałabym bardzo słabo. Typowe tanie romansidło.
Autorka chyba sama zdała sobie z tego sprawę, tłumacząc się na wstępie jakimiś pomostami, między dziedzinami, gatunkami swojej twórczości

Sama autorka napisała o tej książce, że jest pomostem pomiędzy romansem i kryminałem. Nie zgadzam się z tym. Według mnie takim pomostem jest "Chirurg". Natomiast "Ciało" jest moim zdaniem harlekinem z wątkiem kryminalnym. Zatem, jeśli ktoś lubi romansidła, jest ok. Ale dla mnie, niestety, strata czasu.

Historia zaczyna się w momencie, gdy do prosektorium, w którym pracuje doktor Kat Novak, trafiają zwłoki młodej dziewczyny. Pozornie nic nie wskazuje na popełnienie zbrodni. Jeszcze jedne anonimowe zwłoki, z którymi lekarz sądowy ma do czynienia całkiem często.
Dopiero dwa kolejne ciała znalezione w tej samej okolicy wzbudzają podejrzenia Kat. Zbywana przez policję i...

Pełne zaskoczenie i to jak pozytywne! A książka kupiona za grosze na wyprzedaży...całkiem przyjemna lektura. A że sama autorka twierdzi, że to był etap, ktory klarował tematykę jej twórczości, tylko zachęca do kolejnych pozycji.

Mam już koncie przeczytanych kilka książek tej autorki i ta część jak na razie okazała się najsłabsza👎

Faktem jest, że na początku powieści w posłowiu autorka sama zaznaczyła, iż ta część jest romansem, ale nie do końca bo z pewnymi wątkami kryminalnymi.

Swoją drogą to się dowiedziałam, że pisarka swoją drogę pisarską zaczynała właśnie od pisania romansów. Z czasem...

Pierwsza przeczytana przeze mnie książka od chyba pół roku.

Specjalnie sięgnęłam po coś sprawdzonego, bo autorkę kojarzę z jej znakomitej powieści "Ogród kości". No i nie liczyłam na wiele: doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że większość prozy Gerritsen będzie okraszone nutą romansu. Żaden z niej Stephen King jeśli idzie o pisanie dreszczowców. Liczyłam tylko na to, że...

Schemat podobny do innych (tej autorki). Niby przewidywalny: zagadka kryminalna i wątek romantyczny. Jednak tematyka jest za każdym razem inna i taka bliska rzeczywistości: narkotyki, przeszczepy, wirusy ....

5 124
    1 956