Gwiazda daleka

literatura piękna
2010-01-01
Carlos Marrodán Casas
Carlos Marrodán Casas literatura chilijska

Jeśli lubisz lawirująca między osobami bez znaczenia dla niej samej fabule ( choć wiedz, ze to pozory bo nic nie dzieje się bez przyczyn ), jeśli zdanie proste i krótsze niż pół strony wzbudza w Tobie organiczny wręcz wstręt. Jeśli sensem dla Ciebie nie jest cel drogi a ona sama - to jest to książka dla Ciebie. Będziesz miał lub miała możliwość poznania psychopatycznego...

to jest dłuższa wersja ostatniego rozdziału z 'literatury faszystowskiej', ale sama historia jest niesamowicie dobra, została wzbogacona o super smaczki, a poza tym kto nie lubi czytać tego samego dwa razy?
na minus, jak to zawsze, polskie tłumaczenie i kulawa korekta, która pewnie sprawiła, że książka kosztuje już teraz tylko pięć złotych

moja zabawna recenzja z moją...

Jak zwykle Roberto wymiata. Odpoczywaj w pokoju!

Dziwna. Bardzo dziwna.

Dużo chaosu, dużo polityki, trochę literatury (choć bardziej rzucanie nazwiskami), ale nam raczej mało znanej. Dużo dygresji. Ciężko się czytało i raczej książka nie pozostanie w głowie na zbyt długo.

Chaos w książce odpowiada bardzo dobrze chaosowi panującemu w ówczesnym Chile. Często gubiłam się, szczególnie w dialogach, które nie są wyróżnione. Mam wrażenie, że będę musiała ponowić lekturę, aby jeszcze raz dokładnie przeanalizować sylwetkę Wiedera i jego pojęcie sztuki. Książka przedstawia jego losy jakby 'za mgłą' stwarzając atmosferę mroku i tajemnicy wokół jego...

Próba odtworzenia losów poety- mordercy, który to pojawia się to znika. Nawet się czyta, ale chwilami dość męcząca ta gawęda.

Sceny z życia chilijskich poetów po zamachu stanu Pinocheta. Bohater odtwarza losy życia niejakiego Carlosa Wiedera, fikcyjnego poety-eksperymentatora.

• Literatura chilijska
  • Chile
  • Po hiszpańsku
  • 2013
  • 2016
  • 2014
  • Listopad 2015

Dodaj cytat z książki Gwiazda daleka