Dzieje ksiąg Starego Testamentu

Witold Tyloch Wydawnictwo: Książka i Wiedza językoznawstwo, nauka o literaturze
Książka i Wiedza
językoznawstwo, nauka o literaturze

Na półkach: , , , , , ,

Przystępnie napisany zarys krytyki biblijnej Starego Testamentu. Książka napisana z zamiarem popularyzacji, ale oparta o bardzo solidną znajomość języka hebrajskiego i ogromnej literatury przedmiotu. Praca pisana rzetelnie, poza tym bez przyjmowania jakiejkolwiek perspektywy wyznaniowej (cf. ciekawe posłowie ks. Chrostowskiego!). Myślę, że można ją potraktować jako...

Nie po to powstała hermeneutyka, by byle kto łapał się za Biblię, samodzielnie czytał i wpadał w próżność, że wszystko zrozumiał. (Hermeneutyka - bada ogólne zasady interpretacji Biblii). Dlatego gorąco polecam literaturę, nazwę słowotwórczo, „parabiblijną” , która stanowi świetne preludium przed rozpoczęciem lektury Biblii.
W...

• Historia