Pola dawno zapomnianych bitew

Okładka książki Pola dawno zapomnianych bitew Robert J. Szmidt
Okładka książki Pola dawno zapomnianych bitew
Robert J. Szmidt Wydawnictwo: Almaz fantasy, science fiction
Almaz
2013-01-01
2013-01-01

super

super

Całkiem zgrabna, hmmm.. powieść, opowiadanie? Chyba najbardziej pasuje nowelka (kto teraz pisze nowele?),gdyby nie bonus w postaci obozu jenieckiego, który jest odrębnym opowiadaniem wplecionym do głównej fabuły.
Dobre, klasyczne SF, space opera, forma za krótka jak na space opera. Na hard SF zakończenie mi nie pasuje, ale spodziewałem się o wiele słabszej (bo darmowej) pozycji. Pozytywnie mnie zaskoczyło i przyjemnie się czytało.

Ta książka jest rozpowszechniana za darmo. I bardzo słusznie, gdyż nie dałbym za nią nawet 5 złotych. Na początek pozytyw - rzecz jest napisana sprawnie i widać, że autor zna swoje rzemiosło. Jednak cała reszta dość mizerna. Postacie sztampowe i płytkie, fabuła przewidywalna, niby luzackie dialogi nudnawe. Jedynie fragment w obozie jenieckim, gdyby autor trochę go rozbudował, mógłby obronić się jako całkiem niezłe, samodzielne opowiadanie. W sumie oceniłbym całość na 3 albo i 4 gwiazdki, ale jest jeszcze zakończenie. Pomijam już fakt, że jest niezbyt mądre, to jeszcze jest to popis taniego antyklerykalizmu. Jeśli brakuje pomysłów, to lepiej żeby niektóre dzieła na zawsze pozostały w szufladzie swojego twórcy.

Książka jest dobra i bardzo krótka. Przeczytałem dwa razy w odstępie kilkunastu lat i nadal uważam to za kawałek dobrej fantastyki. Po lekturze człowiek rozgląda się a kolejnymi pozycjami autora osadzonymi w tym świecie. Polecam

Uwaga.ta broszurka jest powielona w książce Łatwo być bogiem. To jest słowo w słowo ten początek a się podjaralem ze coś nowego jakieś nowe fakty do uniwersum.

Orginalny pomysł, ciekawe dialogi, dużo dobrego humoru polecam

Orginalny pomysł, ciekawe dialogi, dużo dobrego humoru polecam

• ! Posiadam
  • FantastykaPolska.pl
  • ! to-move

Dodaj cytat z książki Pola dawno zapomnianych bitew