281 dni w szponach NKWD

Danuta Szyksznian Wydawnictwo: Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej biografia, autobiografia, pamiętnik
Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej
wojna światowa 1934 - 1945 obozy koncentracyjne ZSRR więźniowie polityczni NKWD
biografia, autobiografia, pamiętnik
wojna światowa 1934 - 1945 obozy koncentracyjne ZSRR więźniowie polityczni NKWD

Książka napisana bardzo prostym językiem, wciągająca, bardzo szybko się czyta. Dodatkowo przeplatana jest różnymi wierszami i zdjęciami. Polecam, ciekawy materiał pokazujący życie pod sowiecką okupacją.

Świetna książka, napisana w przystępny, bardzo obrazowy sposób - czytając ją czułam się jakbym brała udział w wydarzeniach opisanych przez Autorkę. Czyta się z zapartym tchem i częstokroć łzami w oczach, niestety zarwałam noc ale kiedy wieczorem zaczęłam czytać nie mogłam przestać:D polecam Państwu ominąć pierwsze 18 stron - jest tam sporo informacji dotyczących Bohaterki i...

Słowackiego, łagry i nie tylko. Bardzo poruszająca historia "panny wyklętej". Dzieje w sumie nieznane i podkreślające tragizm, który miał miejsce w tamtych czasach. Świetna prowadzona narracja i realizm, bo w końcu jest to kartka z pamiętnika.

Na półkach: , , , ,

Książka, o której nie da się zapomnieć.

• Historia
  • Chcę w prezencie
  • Wyjątkowe
  • Poszukuję (głównie e-book n/k)
  • Lit. polska
  • Przeczytane 2015