Minna no Nihongo

japoński
9784883191024
język japoński hiragana katakana kanji gramatyka japońska

Na półkach: , , , ,

Myślę, że ,,Minna no Nihongo" będzie znane wielu japonistom z zajęć, jak osobom, które postanowiły uczyć się języka samodzielnie. Podobnie było w moim przypadku; dwie części składały się na materiał I roku.
Początki pracy z podręcznikiem potrafią być bolesne, zwłaszcza jeśli ktoś ma zerową wiedzę o języku japońskim - od razu operuje się hiraganą i katakaną.
Poruszane tematy...

Bardzo dobry podręcznik do nauki japońskiego. Razem z gramatyką poznajemy od razu słownictwo, ale...
Lekcje z gramatyką są po lewej stronie, a ćwiczenia po prawej, przez co część gramatyczna czasami nieco kuleje.
Mimo to polecam gorąco.

Dobrze skomponowana praca zbiorowa do nauki jez. japonskiego.
Dosc dynamiczne tempo slownictwa i tematow. Same tematy bardzo schematyczne, neutralne, przez co mnie troche nudzily.

• 2017
  • Literatura naukowa popularnonaukowa,podręczniki