Gwiazdozbiór Psa

więcej Więcej

Oficjalne recenzje i

Sentymentalna postapokalipsa

Link do recenzji

Przepiękna choć bardzo smutna opowieść o końcu świata. Innego końca świata raczej nie będzie.
Poetycka, piękna językowo.
Dziwna interpunkcja może z początku drażnić. Potem sprawia, że czytając słyszy się mówiącego człowieka.

Jedną z cech dobrej książki jest zanurzenie się w świecie wykreowanym przez autora. Niektórzy autorzy mają taką umiejetność i w naturalny sposób tworzą swoisty portal przez który natychmiast teleportujemy się do świata wyobraźni, ale są też tacy, którzy zamiast portalu rysują nam okrąg kredą na ścianie, o którą boleśnie rozbijamy nos, próbując przejść.

Na szczęście Peter...

Nie wiem co z tą książką jest nie tak ale styl pisania sprawiał wrażenie pourywanego, nie umiałam określić kto kiedy mówi, czyje to myśli, czy to myśli czy już dialog. Książka bez interpunkcji i spójnych zdań, totalnie nie załapałam co to miało na celu i jak niby miała bym to przeczytać ze zrozumieniem. Rozczarowanie. Szukając innych opinii, okazało się, że ten zabieg,...

Dla tych, którzy myślą, że „Droga” Cormaca McCarthy’ego to ostatnie słowo w postapokaliptycznej beletrystyce’ – Glen Duncan.
Nie bez powodu ów cytat zamieściło @insignis_media na okładce swojego wydania książki „Gwiazdozbiór Psa”.

Peter Heller stworzył jedną z najlepszych książek gatunku ‘postapo’ jakie dane mi było przeczytać!

Autor tworzy odpowiedni klimat...

1909

Na półkach: , , , ,

Nie jest to z pewnością literatura najwyższych lotów – jak zresztą całkiem sporo pozycji z kategorii przygoda – sensacja – fantastyka. Peter Heller ma pewne problemy z wyważeniem poszczególnych części książki. Jej środek zdaje się bardzo powolny a zakończenie zbyt raptowne. Ale nie jest to równocześnie książka zła. Jej protagonista to całkiem zwyczajny człowiek, który...

Jedna z najlepszych postapokaliptycznych powieści jakie czytałem.

Siostra "Drogi" Cormacka McCarthy'ego.

Dobre czytadło

„Gwiazdozbiór Psa” jest jedną z moich ukochanych książek – jest piękna, głęboka, i ma w sobie wszystko to, co uwielbiam: klimat postapokaliptyczny, walkę o przetrwanie z psem u boku, który pozostaje naszym jedynym towarzyszem, gdy zostajemy na świecie całkowicie sami.
Książka jest mocno filozoficzna i napisana w bardzo specyficzny sposób, ciężko czasami ogarnąć, co jest...

Bez epatowania przemocą, bez rozpływania się nad silnym wodzem, który poprowadzi najmocniejszą bandę do zwycięstwa, ale za to z dużą dozą takiego bardziej ludzkiego podejścia do postapokaliptycznego świata. Nie obyło się bez gloryfikowania amerykańskiego ducha pionierów i wojskowego wyszkolenia, ale udało się to zrobić raczej z sentymentem niż w duchu gloryfikacji...

1 565
    1 318