Pomruki burzy

Okładka książki Pomruki burzy Taylor Anderson
Okładka książki Pomruki burzy
Taylor Anderson Wydawnictwo: Rebis Cykl: Niszczyciel (tom 4) fantasy, science fiction
Niszczyciel (tom 4)

Każda kolejny tom jest bardziej wciągający niż poprzedni - Polecam

Każda kolejny tom jest bardziej wciągający niż poprzedni - Polecam

fajna

fajna

Kolejna część cyklu chyba najsłabsza z przeczytanych.
Plusy:
- dobry pomysł na fabułę i wizja świata alternatywnego;
- kolejne ciekawe opisy walk na lądzie i morzu;
- dobrze przedstawiony sposób na podniesienie z dna morskiego okrętu i stworzenie „suchego doku”;
- kolejne sojusze i sprzymierzenia w celu osiągnięcie sukcesu;
- nowe wątki, nowe postacie dodają to dodatkowa atrakcja, nie tylko wojna z grikami;
- szczegółowe opisy różnych rodzajów broni;
- książka przygodowa z elementami fantastyki.
Minusy:
- bardzo wolny i nudny początek, dopiero od połowy akcja nabiera dynamiki;
- wiele zbędnych opisów technicznych, nic nie wnoszących do akcji;
- nudne dialogi o niczym;
- ułańska fantazja w tworzeniu „sił powietrznych” z niczego.
Ogółem książka taka sobie.

Kolejna część cyklu chyba najsłabsza z przeczytanych.
Plusy:
- dobry pomysł na fabułę i wizja świata alternatywnego;
- kolejne ciekawe opisy walk na lądzie i morzu;
- kolejne sojusze i sprzymierzenia w celu osiągnięcie sukcesu;
- nowe wątki, nowe postacie dodają to dodatkowa...

Bardzo dobra książka,świetna przygoda.Alternatywna wizja drugiej wojny światowej.
Kotowate,griki i lemury.Oraz dużo wojsk Japońskich,bardzo podobały mi się też opisy walk.
Były świetne.
Fajnie,że powstała taka książka.

Były świetne.
Fajnie,że powstała taka książka.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wciągnęła mnie

Wciągnęła mnie

Akcja od samego początku, nowe stwory, te ludzkie też. Nowe frakcje, nowe cuda:). Autor ponownie stworzył coś "nieobliczalnego" dla czytelników.

4 część, trzymająca równy poziom. Wkradają się nowe wątki, nowe postacie co sprawia, że cały cykl nie jest monotematyczny i nie skupia się jedynie na wojnie z Grikami. Niestety początek, podobnie jak w części poprzedniej jest trochę wolny ale od połowy książki jak zwykle, zaczyna robić się interesująco. Na plus jak zwykle opis przyrody, oraz bronii, która momentami opisywana jest aż za dokładnie ;),ale to zdecydowanie na plus.

Nadal podtrzymuję swoją opinię z pierwszej, drugiej i trzeciej części przygód w równoległym świecie.
Książka jest napisana lekkim piórem. Czyta się ją szybko i z przyjemnością.
Polecam.

Książka jest napisana lekkim piórem. Czyta się ją szybko i z przyjemnością.
Polecam.

• Mam
  • E-book niekomerc. PDF, rtf, doc. txt
  • Przeczytane 2017
  • Niszczyciel
  • KAR
  • FANTASTYKA (kosmos, technika, przyszłość)

Dodaj cytat z książki Pomruki burzy