Dzieci z Bullerbyn

Okładka książki Dzieci z Bullerbyn
Astrid Lindgren Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Bullerbyn (tom 1-3) Seria: Klub Przyjaciół Dzieci z Bullerbyn literatura dziecięca
literatura dziecięca
1997-01-01
Irena Wyszomirska
dzieci przygody

więcej Więcej

Troszkę wstyd ale cóż, lepiej późno niż później. Wydaje mi się że jako dziecko przymierzałam się do tej pozycji ale widocznie coś mi nie pasowało, tylko co ?? książka okraszona przecudnymi grafikami. Świat dziecka ach jak czasami tęskno do tej beztroski. Polecam, miło się czytało :) i jakie te dzieci z Bullerbyn chętne do pomocy ;)

Ta książka jest kwintesencją cytatu "Ojczyzną człowieka jest jego dzieciństwo" /Arturo Pèrez-Reverte/
Jestem zaskoczona jak niewiele pamiętałam z fabuły, a jako dziecko czytałam co najmniej trzy razy i z dziesięć razy słuchałam jak Mama czyta Bratu. A jednak zapomina się tak dużo 🙁 Ale gwarantuję, że po tylu latach kocha się ją tak samo jak w dzieciństwie. 😍 Tylko teraz z...

Po "Dzieci z Bullerbyn" sięgnęłam za sprawą ośrodka, w którym spędzałam wakacje, gdzie była możliwość pożyczenia tej pozycji. Co prawda miałam w planach ją kupić, natomiast wiecie jak to jest z planami... Za chwilę przyjdzie do głowy inna książka, w koszyku jest za dużo pozycji, coś trzeba odłożyć... No i tak niektóre książki idą w zapomnienie.

Pierwszy raz "Dzieci z...

Główną bohaterką książki jest siedmioletnia dziewczynka o imieniu Lisa. Mieszka w maleńkiej wsi, w której znajdują się trzy domy. Podzielone są one na zagrody. Lisa mieszka wraz z dwójką swoich braci oraz rodzicami w Zagrodzie Środkowej. W drugiej zagrodzie, Zagrodzie Południowej mieszka chłopiec o imieniu Olle, w późniejszej części książki będzie miał siostrę. W ostatniej...

Nie będę obiektywna - ta książka zaczęła moja miłość do czytania w ogóle. Absolutne arcydzieło. Czytając ją drugi raz po latach rozpływałam się i uśmiechałam. Wspaniała lektura, dla mnie klimat dzieciństwa.

1926

Od razu napiszę: od "Pippi" pani Astrid, wolę sto razy "Muminki" pani Tove. :)
Ale "Astridową" Ferajnę z Bullerbyn, wprost uwielbiam !

Czytałem tę książeczkę tylko kilka razy w życiu - po raz pierwszy, ponad 35 lat temu, będąc w wieku nieco ponad Bohaterów, a ostatni raz niedawno - kupiwszy bibliofilskie wydanie w twardej oprawie od "Naszej Księgarni", w przekładzie pani...

Dzieci z Bullerbyn to ukochana przez polskie dzieci lektura, a przynajmniej taką ją zapamiętałem. Zanim na nowo pokochałem (już jako dorosły) czytanie, był to jeden z nielicznych tytułów, które czytałem z zapartym tchem. I teraz, po latach, zacząłem zastanawiać się nad sensem konfrontowania zatartych, lecz słodkich wspomnień z teraźniejszością. Nie zapamiętałem wiele z...

Klasyka literatury dla dzieci i arcydzieło w swoim gatunku. Moja ukochana lektura dzieciństwa :)

Pamiętam z dzieciństwa. Przeczytana po latach wzbudza ten sam zachwyt i sentyment. Myślę, że świetna lektura dla współczesnych dzieci. Pokazuje dawne zabawy, przygody, czar życia na wsi, przyjaźń między bohaterami, ich wady, zalety, lęki.

Ukochana książka dzieciństwa. Rysunki niesamowite.

40 617
    5 088