Okładka książki Siła nawyku. Dlaczego robimy to, co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie
Charles Duhigg Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
The Power of Habit
Wydawnictwo Naukowe PWN
2013-04-03
2013-04-03
Data 1. wydania:
2012-01-01
Małgorzata Guzowska
nawyk psychologia nałóg społeczeństwo neurologia

Książka mnie wciągnęła i dosyć szybko ją przeczytałem.
Co do informacji w niej zawartych, dowiedziałem się dużo nowych i przydatnych rzeczy.

Jedynym minusem tej książki były przypisy, do których nie chciało mi się zaglądać od razu, ponieważ były pod koniec każdego rozdziału. Wolałem skupić się na treści.

Warto ją przeczytać, zachęcam i polecam.

Książka mnie wciągnęła i dosyć szybko ją przeczytałem.

Warto ją przeczytać, zachęcam i polecam.

Świetna ksiazka. Wiele przykładów nauki różnych nawyków ale i nauki. Polecam

Świetna ksiazka. Wiele przykładów nauki różnych nawyków ale i nauki. Polecam

Słuchałem w wersji audiobook, ale z jaką fascynacją (to może być też zasługa dobrego lektora). Książka w większości opisuje różne historie, lecz każda z nich była dla mnie interesująca prócz tylko jednej, która po prostu mnie nie ciekawiła zbytnio, więc to subiektywne odczucie.
Należy też wspomnieć, że książka nie jest poradnikiem do budowania nawyków! Chociaż prawdę mówiąc dzięki tej książce w tydzień pozbyłem się nawyku obgryzania paznokci, który towarzyszył mi codziennie przez kilkanaście lat. No i pomiędzy opowiadaniami autor wplata mechanizmy tworzenia i działania nawyków. Książka jest inspirująca. Niektóre opowieści mi się nie podobały ze względu na ich przygnębiającą treść, lecz nie jest to coś, co powinienem uznawać za wadę (bo inna osoba może zupełnie czegoś takiego nawet nie odczuć), tylko motywację dla mnie, aby nie być przesadnie wrażliwy w każdej kwestii.
Dlatego książkę polecam, lecz jeśli ktoś liczy na dokładne naukowe opisy, to tutaj takich nie znajdzie, jak i również nie znajdzie dokładnych wskazówek, jak wdrożyć u siebie nowe nawyki, chociaż jest tu coś o tym, lecz na temat jest książka "Atomowe nawyki. Drobne zmiany, niezwykłe efekty" - James Clear.
Natomiast ta książka to przede wszystkim inspiracja dobrymi nawykami, jak i nawet przestroga przed złymi nawykami (hazard, alkohol).

Bardzo ciekawa książka, pomaga zrozumieć czym jest nawyk i jaka jest jego siła na podstawie wielu jasnych przykładów. Warto przeczytać. Niestety nie udało mi się tego przełożyć na praktyczne zastosowanie i zmianę własnych nawyków

Bardzo ciekawa pozycja, zainteresowała i wciągnęła nawet mojego tatę, który od kilku lat nie przeczytał żadnej książki. Tę dosłownie "pożarł" w 2 dni!
Dzięki niej zupełnie zmieniłam podejście do zmiany nawyków - zmiany, ponieważ jak się okazało nawyku nie można wyplenić pozostawiając pustkę. Można je jedynie zmienić w zupełnie inny nawyk.
Poleciłabym każdemu, bo ta sfera życia dotyczy nas wszystkich i wiedza o podstawach może ułatwić nasze życie

Poleciłabym każdemu, bo ta sfera...

Siła nawyku, bardzo dobra książka pokazująca jak bardzo zapentlamy się w swoich czynach całkowicie nieświadomie.
Kilka opowieści pokazuje nam w jaki sposób z przyczyny tworzy się skutek uświadamiając czytającemu jak naprawdę działa.

Ciekawa książka, spodziewałem się kołczingowego bełkotu, ale na szczęście go tutaj nie ma.

W genialny i przystępny sposób opisane są tutaj mechanizmy działania nawyków. Czytanie daje wiele do myślenia, skłania do pracy nad własnymi przyzwyczajeniami i po prostu sprawia satysfakcję.

Dla wszystkich tych, którzy maja wrażenie, ze się za bardzo lenia, albo nie potrafią zorganizować sobie czasu, bo ta książka Was uświadomi, że to "tylko" zwykł nawyków, które na szczęście można zmienić. Ja zdawałam sobie sprawę z tego, co robię źle, a mimo to nie potrafiłam tego zmienić. Teraz mam wiedzę naukową i nie zawaham się jej użyć. Za jakiś czas napiszę aktualizację, jak mi poszło.
Niemniej polecam już w tej chwili, ponieważ ta pozycja silnie inspiruje, łatwo tłumaczy nieprzystępne zagadnienia oraz wciąga!

Poradnik jak to poradnik. Najważniejsze wskazówki można zawrzeć na dwóch stronach. Reszta to tylko wypełnienie. Kolejny raz dałem się naciągnąć na ten stary numer.
Ale wiecie... Najważniejsze jest to jedno zdanie, które wyłapiecie i które zmieni wasze życie. W tej książce takie magiczne zdanie znalazłem,więc... Warto było.

Charles Duhigg Siła nawyku. Dlaczego robimy to, co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie Zobacz więcej