Charles Duhigg Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
The Power of Habit
Data 1. wydania:
2012-01-01
Małgorzata Guzowska
Wydawnictwo Naukowe PWN
nawyk psychologia nałóg społeczeństwo neurologia
The Power of Habit
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Małgorzata Guzowska
nawyk psychologia nałóg społeczeństwo neurologia

Gdyby wyciągnąć z tej książki faktyczny poradnik, to miałaby ona maksymalnie 5 stron. Ale jako zbiór dość ciekawych anegdot, ta książka jest dobrym umilaczem czasu.

Dla mnie osobiście bardzo ważna książka, która udowadnia naukowo, jak łatwo można sobie pomóc. Oczywiście trzeba mieć świadomość schematów w naszym życiu i jak podejść do ich zmiany. Napisana w niezwykle przystępny sposób, bez sztucznych rad, a pokazująca historię równych ludzi i organizacji. Zawsze można znaleźć odniesienia w swoim życiu.

Pokuszę się o szacunek: ok 70% treści to różne anegdoty związane z nawykami, 25% o tym jak naukowcy odkrywali mechanizmy działania nawyków i ostatnie 5% właściwy poradnik.
I w zasadzie to ostatnie 5% wystarczy - o samym sednie, pętli nawyków, wiedziałam już przed przeczytaniem tej książki i nie czuję żebym teraz wiedziała więcej gdybym chciała jakiś nawyk zidentyfikować i...

Słaba jak dla mnie. Nic nie dowiedziałam się z niej nowego. Poradnik jakich wiele, szczegolnie nastawiony na Stany Zjednoczone. Nie polecam, nie przeczytałabym ponownie ani nie poleciłabym znajomym.

Rewelacyjna książka, uświadamia jak co dzienne nawyki wpływają na życie.

Po prostu dobra książka. Jak działają nawyki i jak do nich podejść, żeby działały na Twoją korzyść. Samo się jednak nie zrobi.
Jedna z tych pozycji, które pomagają zrozumieć siebie i innych.

Pełna rozbiórka nawyków w różnych dziedzinach i jaki mają wpływ na nas i innych. Ciekawa lektura.

świetny poradnik na temat nawyku, dużo ciekawych historii, niekoniecznie związanych z nawykami :)

W swoim życiu toczyłem już chyba z milion walk. O to, żeby stać się bardziej zdyscyplinowanym człowiekiem. Sukcesy były jednak bardzo krótkotrwałe- zawsze przegrywałem i w konsekwencji jeszcze bardziej się pogrążałem przekraczając kolejne granice. Niektóre nawyki mnie gubiły. NUDA= OBŻERANIE SIĘ, WIECZÓR/WEEKEND= PIWA. To tylko najprostsze z przykładów. Ta książka jest...

Bardzo mnie zaciekawiła. Długa i gruba ale warto przeczytać ;-)

Dyskusje

• Rozwój osobisty
  • Audiobook
  • Chcę w prezencie
  • 2019

Charles Duhigg Siła nawyku. Dlaczego robimy to, co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie Zobacz więcej