Chodziło o miłość

Robert Rient Wydawnictwo: Sonia Draga literatura piękna
Sonia Draga
literatura piękna

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Wcale nie chodziło tylko o miłość...

14 Link do recenzji

Książka pokazuje jak wygląda miłość dwojga ludzi z zaburzeniami emocjonalnymi (ON) i psychicznymi (ONA). Temat bardzo ciekawy, dlatego sięgnęłam po tą książkę, jednak po przeczytaniu jestem trochę rozczarowana, można było z tego więcej "wycisnąć".

Spotyka się dwoje ludzi poturbowanych przez los. Korzystają z porad tej samej terapeutki. Arek jest rozwiedziony, czuje się samotny i opuszczony, bardzo chce spotkać odpowiednią dziewczynę. Justyna jest bezpośrednia i otwarta, prowadzi swobodny tryb życia, zmaga się z chorobą afektywną dwubiegunową, miewa szalone pomysły. Arek bardzo chce jej pomóc, czuje się za nią...

Na półkach: , , , ,

"Siłą debiutu Roberta Rienta jest to, co widać też świetnie w „Duchach Jeremiego”: jego niezwykła wrażliwość oraz uważne, ciekawe spojrzenie na świat. Jego bohaterowie (zarówno Arek, jak i Jeremi) są obserwatorami, osobami łatwo poddającymi się zadumie (wręcz do zapętlenia myśli) i mającymi skłonność do grzebania we własnym wnętrzu. Jednak bohater „Chodziło o miłość” ma w...

Zaczyna się jak satyryczna opowieść o milenialsach: bohater obsesyjnie chce się zakochać, jego przyjaciel zmienia partnerki jak rękawiczki itd., króluje hedonizm i życie chwilą. Wszyscy ci, żyjący w dostatku ludzie, są mocno niedojrzali i nieautentyczni. Pod koniec książki bohaterowie nagle dojrzewają i znajdują sobie stałych partnerów, ten happy end zupełnie nie...

To nie prawda, że najbardziej boimy się inności. Największy strach odczuwamy na myśl, że to nas uznają za "innych", "dziwnych", "odmieńców". Najsilniejszym tabu wcale nie jest kolor skóry, orientacja seksualna czy narodowość, a właśnie owo "dziwactwo", czyli po prostu choroba psychiczna. Z jednej strony racja: taka osoba często rani siebie i innych, nie jest w stanie...

Na półkach: , , , , ,

Aureliusz Kic jest dziennikarzem w lokalnej gazecie,rozwodnik po rozstaniu z żoną nie radzi sobie ze swoimi emocjami.
Chodzi na psychoterapie spotyka tam piękną,atrakcyjną,ekscentryczną,miłą Justę pacjentke jej terapeutki.
U niej zdiagnozowano chorobę afektywną dwubiegunową.
Shizofrenie,że cierpi na nią ma napady złości,lęki,niepokoje,złość czuje.
Książka bardzo...

Niespotykany sposób w jaki autor opisuje to co dzieje się w głowie bohatera, jego myśli, słowa to wszystko przekonują mnie do tej książki.

dziwna i świetna, świetna i dziwna, jak my ludzie i wszyscy wokół nas; książka ma w sobie to coś, co mnie intrygowało, obezwładniało i chciałam jej więcej

To opowieść o trudnej miłości Arka i Justy - osób naznaczonych piętnem rozwodu oraz choroby psychicznej. Ciekawa literacka analiza choroby afektywnej dwubiegunowej, charakteryzującej się naprzemiennymi okresami manii i depresji.

Czy choroba może zniszczyć miłość? Przeczytaj

#borderline
#szpital psychiatryczny
#nonkonformizm
#toksyczna miłość

Polecam osobom, które "siedzą w temacie"
Innych może nudzić (z powodu braku zrozumienia skomplikowanych mechanizmów osoby zaburzonej) lub co gorsze - spodobać się!

Dyskusje

• 2018