P.Rosiak zostaje bohaterem

Okładka książki P.Rosiak zostaje bohaterem
Barbara Catchpole Wydawnictwo: Zielona Sowa Seria: P.Rosiak literatura dziecięca
52 str. 52 min.
2013-01-01
52 min.
powieść dziecięca

więcej Więcej

Ostatnia część P.ROSIAKA była dziwne. Brzydziły mnie wymioty Stefana. Śmieszne było, jak Michał po cichu podkradł się do bramki i strzelił gola. Jestem ciekawy, czy kiedyś jeszcze powróci P.ROSIAK.

Na półkach: , , , , ,

Tytułowy bohater to chudy rudzielec z odstającymi uszami wychowywany tylko przez mamę, ponieważ tata odszedł. Piotr Rosiak przez wszystkich nazywany jest Prosiakiem. W ostatniej części chłopiec chce zagrać w piłkę nożną w szkolnej drużynie. Niestety jest kiepskim piłkarzem i takim samym bramkarzem. Wpuszcza bramki z różnych powodów. A to raz zapatrzył się na Ankę, innym...

Prosiak marzy o tym, aby zagrać w szkolnej drużynie piłkarskiej, jednak nie wiedzie mu się zbyt dobrze. Pewien piątek okazuje się szczęśliwym dniem - Piotrek może stanąć na bramce w ważnym meczu, ponieważ klasowy bramkarz doznaje kontuzji, wpadając na słupek bramki. Wypadek został spowodowany przez...

Recenzja pierwotnie zamieszczona na: http://www.recenzjomat.pl/2013/09/barbara-catchpole-prosiak-zostaje.html

P.Rosiak zostaje bohaterem jest jedną z książeczek Barbary Catchpole o młodym chłopcu - Piotrze Rosiaku. Opowieść prowadzona jest w formie wspomnień głównego bohatera. W tej konkretnej części cyklu chłopiec opowiada o tym, jak pewnego dnia mimo, że nie jest...

O Prosiaku wspominała Wam już Ania, ale i my mamy swoją książeczkę o tym niezwykle sympatycznym chłopcu, którego pomysły i teksty niejednokrotnie powalają na kolana :) Jest to co prawda już szósta książka z serii o P.Rosiaku i tak naprawdę najlepiej byłoby czytać je wszystkie po kolei, aby poznać wszystkie jego przygody, ale tak pojedynczo również się da :)

Prosiak to tak...

• Z biblioteki...Filia Trzciniec
  • Wypożyczone z biblioteki
  • 2021
  • Papier
  • Z Półki 2018
  • Zielona Sowa
  • Polecam

Dodaj cytat z książki P.Rosiak zostaje bohaterem