Tajemniczy manuskrypt

EL CASTILLO DE LAS ESTRELLAS
kryminał, sensacja, thriller
Teresa Gruszecka-Loiselet
manuskrypt poszukiwania zagadka

Trochę zbyt powolna akcja jak na mnie.

Liczyłam na zręczniej poprowadzoną intrygę i jej brak rozczarował mnie. Książkę traktowałam rozrywkowo i nie spodziewałam się zbyt wiele ale i tak w pewien sposób się zawiodłam. Fabuła dość nijaka, mnie nie wciągnęła ani trochę, zakończenie mało spektakularne a tytułowy manuskrypt mało tajemniczy.

Dużo ciekawostek historycznych z dziedziny fizyki i astronomii. Dobrze się czyta. Kilka zagadek urozmaicających czytanie. Fajna, lekka książka.

Temat książki wydawał mi się interesujący - tajemnicza księga spisana w nieznanym języku, którą przez wiele lat posiadali Jezuici, a do jej rozszyfrowania potrzebny jest klucz - księga kodowa. Niestety autor Joven Enrique chyba nie do końca potrafił zrealizować swój pomysł na książkę. Z trudem doczytałam do końca.

Długo zastanawiałem się nad tym jak ocenić powieść Joven'a. Mamy co prawda tajemniczą księgę, bohaterów pragnących rozwikłać zagadkę no i fakt, że Manuskrypt Voynicha istnieje na prawdę. Niestety coś zawiodło.
Historia przedstawiona w tej książce nie jest zbytnio porywająca. Moim zdaniem momentami jest nawet bardzo nudna. Pozycja dla cierpliwych, oraz fanów teorii...

Lubie ksiazki o roznorodnej tematyce. Nie zamykam sie tylko w jednym gatunku, dlatego z checia siegnelam po powiesc sensacyjna hiszpanskiego pisarza Enrique Joven'a, ktory oprocz tego, ze pisze ksiazki, jest takze z zawodu astrofizykiem pracujacym w slynnym osrodku naukowym i obserwatorium astronomicznym na Teneryfie.
Mlody Jezuita Hector to nauczyciel fizyki w malym...

Tajemnicy tyle w tej książce co w tytule,kolejny potencjał zmarnowany,już wolę książkę telefoniczną przeczytać,akcji tyle samo,a ilu bohaterów..

• Thriller/sensacja/kryminał
  • Historyczne
  • Przygodowe
  • Bytom
  • Moja!
  • 2015

Dodaj cytat z książki Tajemniczy manuskrypt