Ognisko w dżungli

Wietnam opowieści baśnie Daleki Wschód
literatura dziecięca
1976-11-01
Wietnam opowieści baśnie Daleki Wschód

Książka fajna pod względem przypowieści ludowych z innego kraju. Dosyć ciekawe. Spojrzenie autora jest raczej socjalistyczne . Czuć ideologię komunizmu. Trochę nie moja bajka.

Kontekst całej książki jest kontrowersyjny. Autor wyraźnie sprzyja wietnamskim komunistom, ale musimy pamiętać, w jakim czasie to napisano.
Wojciech Żukrowski opisuje tutaj własne przeżycia w obozie partyzantów z Vietcongu, jednakże nie koncentruje się na nich, a na opowieściach jednego z nich, który przyjął pseudonim Kuok Viet.
A jego opowieści są piękne! To stare...

• Dzieciństwo
  • 2012
  • Z dzieciństwa
  • Biblioteka młodych
  • Wymienię
  • Azja Południowo-Wschodnia

Dodaj cytat z książki Ognisko w dżungli