The Stand

Stephen King Wydawnictwo: Hodder & Stoughton fantastyka, fantasy, science fiction
Data 1. wydania:
fantastyka, fantasy, science fiction
angielski
9781444720730
king

Nie będę się znęcać. Fanów- przepraszam. Pozostańmy przy tym, że książka nie jest w moim guście.

Dla wahających się... Jeśli po 200 stronach wciąż na COŚ czekasz... Po prostu odłóż książkę i nie żałuj ;)

Przed sięgnięciem po „Bastion” słyszałem o tym, że jest to książka o epidemii, umieraniu, cierpieniu. Rzeczywiście straszna choroba dziesiątkuje społeczeństwo i nie oszczędza prawie nikogo. Moim zdaniem motyw epidemii jest jednak tylko tłem do wspaniałej opowieści Mistrza Grozy.

Początek powieści jest oszałamiający i ekspresywny. Wirus wykorzystał błąd człowieka i jego...

rozwijala sie baaardzo dlugo ale tak lubie...zakonczenie troche mnie zawiodlo, ciach, bach i koniec :-(

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Do Bastionu przymierzałam się dość długo. Przerażała mnie wielkość tej cegiełki: ponad 1100 zapisanych drobnym drukiem stron. Ale szybko okazało się, że moje obawy były zupełnie nieuzasadnione. Książkę świetnie się czyta – akcja jest dynamiczna, a opisy wciągające.
Bastion to opowieść o zagładzie i tym, co przychodzi po niej. W tym przypadku katastrofa przybiera formę...

Z trudem udało mi się wymęczyć ten tytuł. Nie oznacza to jednak, że dzieło mi się nie podobało, co to to nie, po prostu momentami było dla mnie zbyt rozwlekłe. Naprawdę podziwiam autora za stworzenie tak wielowątkowej powieści oraz tylu różnorodnych postaci. Był to mój pierwszy kontakt z twórczością Kinga - i na pewno nie ostatni. Pora na coś bardziej przerażającego w jego...

Polecam, moim zdaniem jedna z najlepszych powieści Kinga. Trochę zniechęca objętość i przyznam szczerze, że pierwsze 300stron czytałem bardzo długo i zastanawiałem się ile mi zajmie cała książka. Kolejne 800 stron nie zauważyłem kiedy minęło. Zachęcam do przeczytania. Nie daję więcej niż 7gwiazdek tylko dlatego, że w gruncie rzeczy to literatura rozrywkowa - nie odmieni...

Mam wrażenie, że King mógłby pisać regulaminy dla sieci telefonii komórkowej, te dołączane do umowy i czytałoby się je z zainteresowaniem. Bastion jest przytłaczający objętościowo, ale nigdy nie miałem ochoty przerwać lektury i mimo, że rozłożyłem go sobie na 4 części i pomiędzy nimi przeczytałem 3 inne książki, zawsze chciałem do niego wrócić. Nie sądzę, że można...

Stanowczo za długa... Człowiek czyta to, zaczyna się wciągać, a po jakimś czasie czekamy aż coś się stanie, ostatecznie aż to się skończy. KINGOWI nie można odmówić zdolności pisarskich, jest sprawnych rzemieślnikiem i artystą; w jego twórczości brakuje jednak dobrej redakcji. Czasem wielką sztuką jest przycinanie, wycinanie, pozbywanie się materiału, a TU ktoś o tym zapomniał.

Nie będę specjalnie odkrywcza jeśli powiem, że powieść mocno na czasie. Odbiera ją się zupełnie inaczej w nowej otaczającej nas rzeczywistości, którą zgotował nam Covid. Nawet drobny wpis na stronie staje się wyzwaniem, wyprawa do biblioteki - wyprawą w nieznane, zwłaszcza w moim stanie.
Książka którą czyta się od pierwszej do ostatniej strony.

Idealna na czas pandemii. Wymaga ogromnego wysiłku, bo jest obszerna, ale naprawdę warto go ulokować w tej historii, która nie tylko stanowi dzieło, będce rozrywką najwyższych lotów, lecz także pouczającą współczesną przypowieść.

10 926
    10 161