Okrutne gwiazdy nocy

Kjell Eriksson Wydawnictwo: Amber Cykl: Komisarz Ann Lindell (tom 6) kryminał, sensacja, thriller
Nattens grymma stjärnor
Agnieszka Zajda
Amber
literatura szwedzka Ann Lindell
Nattens grymma stjärnor
Komisarz Ann Lindell (tom 6)
kryminał, sensacja, thriller
Agnieszka Zajda
literatura szwedzka Ann Lindell

Aż tak słaba ta książka nie jest, jak piszą inni. Jedną gwiazdkę dać? Na tak słabą ocenę ona nie zasługuje. OK, arcydzieło to też jakieś nie jest...
Wg mnie, zbyt mało w tej ksążce było Ann Lindell, zaś zbyt dużo osób "postronnych". Ale OK, skoro taki pomysł miał autor, skłonny jestem to zaakceptować. U mnie minus za kiepskie zakończenie. Tak, jakby autor miał limitowany...

Moje pierwsze i ostatnie spotkanie z tym autorem. Akcja ciągnie się jak flaki z olejem, za to połowa książki to opis szaleństwa panny Laury, zakończenie też dziwne.

"Najlepsza powieść roku" - według Szwedzkiej Akademii Literatury Kryminalnej - oj słaby był ten rok :-(
Jest to seria z komisarz Ann Lindell. Kryminał skandynawski jest w sumie więcej obyczajowy niż kryminalny i taki mi się też podoba. Niestety nie tutaj. Wątek zabójstw słaby, otoczka społeczno-obyczajowa nikła. Mamy nijaką komisarz, drugą kobietę po przejściach, też...

Niestety nie udało się autorowi wciągnąć mnie w fabułę książki. Miejscami było nieco ciekawiej, ale miejscami wiało taką nudą, że przebrnęłam przez to tylko dlatego, że te fragmenty czytałam pobieżnie. Chyba więc tu czegoś zabrakło...

Na malutki minus zakończenie... zagadką są dalsze losy Laury. Książka rewelacyjna, bardzo wciągająca, dotychczas (jak dla mnie) najlepsza z cyklu Komisarz Ann Lindell.

Całkiem dobry kryminał.

Książka utrzymana w podobnym tonie, co poprzednia część.
Akcja płynie leniwie, skupiając się na szaleństwie jednej z bohaterek.
Komisarz Ann Lindell, niejako od niechcenia, rozwiązuje zagadkę bardziej przejmując się swoim romansem (co w sumie zrozumiałe), a potem jak zwykle bum na koniec. Te końcowe bumy średnio mnie kręcą, ale cóż zrobić. Nikt mnie o zdanie nie pyta.

Dla...

Książka niezła chociaż nic mi nie urwało chwilami nudna

Naprawdę nie wiem, co ta książka miała na celu. Właściwie przekartkowałam ją do końca licząc na to, że gdzies uda mi się znaleźć jakiś pozytywny aspekt. Niestety prawie 400 stron kompletnie niczego nie wniosło.

Dobry szwedzki kryminal z duza dawka psychologii co lubie. Jestem ciekawa innych ksiazek tego autora.

• 2014
  • 2015
  • 2015
  • Skandynawia
  • Kryminały
  • Ebooki

Dodaj cytat z książki Okrutne gwiazdy nocy