Nowa tantra. Prosta i seksowna.

Okładka książki Nowa tantra. Prosta i seksowna. Bakos Susan Crain
Okładka książki Nowa tantra. Prosta i seksowna.
Bakos Susan Crain Wydawnictwo: Bellona poradniki
poradniki
Bellona
2012-01-01
2012-01-01
seks tantra erotyka

Zachęcony opiniami jestem trochę stonowany po przeczytaniu całości. Z jednej strony trudno szukać głębi i inspiracji a z drugiej strony opisane ćwiczenia nie końca mnie przekonały. Pozostawiam ocenie innym czytelnikom.

W książce prezentowany jest odłam tantry, który skupia w sobie wszystko co z tantry najlepsze, dla żyjącego we współczesnym świecie człowieka. Tantra fusion od prawdziwej tantry różni się tym, że tantra fusion dąży, by stosunek kończył się orgazmem. Jak dla mnie, książka jest o wiele lepsza, niż nie jeden podręcznik o prawdziwej tantrze. Wszystko podane jest jak na dłoni. Nie trzeba się domyślać co autor miał na myśli pisząc 'stań się dotykiem i poczuj rozkwit', tu jest wszystko 'po polsku'. Jest dokładny opis jak np. skupić energię, jak ją przemieszczać, dokładne instrukcje ćwiczeń, zobrazowanie pozycji. Większość informacji jest bardziej przydatna kobietom, chociażby z tego względu, że mężczyźni nie mają problemu z osiągnięciem orgazmu, ale są też informację, które mogą pomóc np. wzmocnić odczucie orgazmu u panów, więc książka przyda się i paniom i panom, z większym naciskiem na panią. Jeśli ktoś żyje dość szybko, ale chce wprowadzić do łóżka więcej 'duchowości, bliskości' i przede wszystkim wyćwiczyć sobie lepsze, dłuższe i częstsze orgazmy, to będzie zadowolony z tej książki, jest w niej wszystko co być powinno o tantrze, tylko w skróconej wersji i z naciskiem na orgazm. Oceniam ją na 9, bo do 10 zabrakło mi trochę więcej 'ćwiczeń i technik do ekstremalnego przedłużenia podniecenia', czego w podręcznikach do 'prawdziwej tantry' jest więcej, ale to co tutaj jest, może stanowczo wystarczyć. (dobra książka, dla kogoś, kto dopiero wchodzi w te tematy)

Proste w swym języku wprowadzenie w świat tantrycznego seksu. Nie ma tu może rozbudowanych rytuałów, ani całej duchowej otoczki, ale jest to opcja w sam raz dla ludzi zbyt zabieganych na takie "czary". Moim zdaniem to jedna z najlepszych pozycji w tym temacie. Świetny wstęp do dalszych poszukiwań

• Seksuologia
  • Seks, Płodność, Związki, Mózg, Psychologia
  • Posiadane
  • Seks
  • Esotera et mystica

Dodaj cytat z książki Nowa tantra. Prosta i seksowna.