Anna i pocałunek w Paryżu

Okładka książki Anna i pocałunek w Paryżu Stephanie Perkins
Okładka książki Anna i pocałunek w Paryżu
Stephanie Perkins Wydawnictwo: Amber Cykl: Anna i pocałunek w Paryżu (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Anna i pocałunek w Paryżu (tom 1)
Anna and the french kiss
Amber
2013-03-05
2013-03-05
miłość Paryż pocałunek

" (...) nie zmu­si­łaś mnie do ni­cze­go, czego sam bym nie chciał."

Anna nie jest zadowolona z wyjazdu, który ją czeka. Ma przenieść się do szkoły z internatem w Paryżu. Nie chce zostawiać rodziny, najlepszej przyjaciółki, dobrej pracy i chłopaka, z którym dopiero co zaczęła pogłębiać swoją relację. Ale nie ma wyjścia.

Anna szybko zaprzyjaźnia się z kilkoma osobami w nowej szkole. Wśród nich jest on- Ètienne St. Clair, który zrobił na niej ogromne wrażenie. Jest czarujący, inteligentny i ma wszystko to, co mieć powinien. Problem w tym, że ma też dziewczynę...

Co wydarzy się w ciągu tego roku? Czy pomiędzy nimi będzie tylko przyjaźń, czy może zrodzi się coś więcej? Czy można walczyć ze swoimi uczuciami? Czy serce da się oszukać?

Bardzo podobała mi się ta książka! Przede wszystkim dlatego, że zabrała mnie w podróż do cudownego Paryża, a to jest moje marzenie już od wielu lat, aby zwiedzić to miasto. A dzięki tej książce miałam okazję spełnić je w jakimś maleńkim stopniu. Czułam się tak, jakbym była tam razem z bohaterami. I ten klimat.. te opisy, te piękne miejsca - coś cudownego 😊😊

Co urzekło mnie oprócz Paryża? Oczywiście główni bohaterowie, którzy jak na swój wiek wydawali się bardzo dojrzali i odpowiedzialni. Tutaj nie ma przelotnych znajomości, imprez do białego rana i jednonocnych przygód. I to mi się podobało, bo było tak naturalnie.
Urzekła mnie także ich relacja. To, co rodziło się pomiędzy Anną i Ètiennem było wyjątkowe, szczere i głębokie. To było piękne. Ich relacja była piękna. I choć długo starali się ukrywać swoje uczucia, walczyć z nimi, to serca nie da się oszukać. Nie mogłam się doczekać, aż w końcu zdobędą się na szczerą rozmowę. Ale żeby nie było tak łatwo, los rzucał im kłody pod nogi, a każda decyzja niosła swoje konsekwencje.

Książka pokazuje nam, że życie pisze nam różne scenariusze. Czasami coś sypie się jak domem z kart i nic nie jest zależne od nas. W takich chwilach warto mieć przy sobie bliskie osoby, które są ogromnym wsparciem i ukojeniem.

To zdecydowanie #comfortbook, przy której spędzicie cudownie czas. Nie mogę się doczekać kolejnych historii.

" (...) nie zmu­si­łaś mnie do ni­cze­go, czego sam bym nie chciał."

Anna szybko zaprzyjaźnia się z kilkoma osobami w...

Już kilka dobrych lat temu słyszałam mnóstwo dobrego o "Anna and the french kiss". Jednak jakoś zeszła mi na dalszy plan i przez tak długi okres po nią sie sięgałam... nawet nie wiecie jak bardzo tego żałuję.

Historia Anny i Ètienna jest przeuroczą powieścią młodzieżową pomieszaną z ciężkimi wątkami.

Oboje bohaterów mierzy się z wymagającymi rodzicami. Nie mogą decydować sami za siebie, choć starają walczyć o swoje zdanie. Historia ta jest opisem dwóch stron przyjaźni, zarówno tej pięknej jak i tej bolesnej. Daje nam możliwość przeniesienia się na ulice Paryża by podziwiać piękno tamtejszej kultury.
Jednak z drugiej strony pojawiają się też problemy dorastającego życia. Choroby, miłość zarówno szczęśliwa i nie. Decyzja o swojej przyszłości.

Byłam pochłonięta relacją między dwójką głównych bohaterów. Dostrzeganie najmniejszych choćby znaków pomiędzy tym dwojgiem przyniosło mi zarówno szybsze bicie serca jak i jego ból, ponieważ ich mijanka potrafiła we mnie uderzyć. Kibicowałam im, wspierałam...
Sama ich pokochałam!
Nawet pomimo ich wad czy złych decyzji.
Ta dwójka była dopiero ludźmi wchodzącymi w dorosłość, mieli prawo nie być pewni czego pragną. Mieli prawo być zagubieni.

Byłam zachwycona tymi wydarzeniami, opisem Paryża, wytworzeniem relacji pomiedzy bohaterami. Tym jak wspierali się wzjaemnie i razem potrafili być przeciw światu. Zakochałam się w nich po uszy.

Polecanko moi drodzy! Czytajcie koniecznie ❣️❣️

Oboje bohaterów mierzy się z wymagającymi rodzicami. Nie mogą decydować...

To dziwny przypadek, że wzięłam się za "Annę i pocałunek w Paryżu" niedługo po lekturze "Dunbridge Academy", która jest pod wieloma względami bardzo podobna do książki Stehpanie Perkins. Trudno mi ocenić, która z nich była lepsza, bo mają zupełnie inny klimat. Jednak pod względem sytuacji, w których znaleźli się bohaterowie i ich zachowania, to naprawdę zbliżone do siebie historie.

Chyba miałam zbyt wysokie oczekiwania co do tej książki, która miała być jednym z najlepszych romansów. Moim daleko jej do tego tytułu.
Owszem, kreacja Anny była bardzo przekonująca. Zachowała się jak prawdziwa nastolatka, biorąc pod uwagę wielką fascynację chłopcami (która stanowczo zbyt często przysłaniała przyjaźń z innymi bohaterami),zazdrość, która nie powinna mieć miejsca, ale jednak była w pełni uzasadniona. Jednak jej hipokryzja naprawdę mnie załamywała. Była często bardzo niesprawiedliwa względem praktycznie każdego. Liczyły się tylko i wyłącznie jej uczucia.

W dodatku jej relacja z St. Clairem... Ich więź była naprawdę dobrze przedstawiona, czuło się namacalnie, jak bardzo do siebie pasują. Nie mogę zaprzeczyć, że świetna z nich para, jednak w moich oczach są oni odseparowani od reszty świata i ich relacje z każdym innym zaczynały robić się bardzo powierzchowne. Zachowują się nie fair w stosunku do wszystkich pozostałych a wszelkie inne relacje są zaledwie nieznaczącym epizodem, zanim stanie się najważniejsze, czyli kiedy para się zejdzie. Gloryfikacja ich relacji, co skutkowało tym, że wszystko inne stawało się zaledwie tłem, nie przypadło mi do gustu. Gdy pojawiały się ważne wątki związane z rodziną, to było ich stanowczo za mało, zwłaszcza w drugiej połowie książki.

W dodatku brakowało mi Paryża w Paryżu. Liczyłam na bardziej rozbudowaną francuską atmosferę.

Ale ogólnie książka bardzo przyjemna i lekka w czytaniu.

Według mnie historia przewidywalna i infantylna. Książka niestety nie powaliła na kolana i nie wniosła do mojego życia żadnej dodatkowej wartości.

𝔸𝕟𝕟𝕒 𝕒𝕟𝕕 𝕥𝕙𝕖 𝕗𝕣𝕖𝕟𝕔𝕙 𝕜𝕚𝕤𝕤

Dzień dobry w środę 🙂
Dzisiaj mam dla Was recenzję książki od @lekkiewydawnictwo

Lubicie książki z gatunku Young adult? Młodzieżówki?

Ja od jakiegoś czasu bardzo się z nimi polubiłam, poruszają często ważne i trudne tematy.

Nie inaczej było tym razem.
Anna została wysłana przez ojca, pisarza-celebrytę, do Francji na ostatni rok szkoły średniej.
Szkoła oczywiście jest z internatem, daleko od domu ponad 10 000 mil.
Zostawiła przyjaciół, swoją sympatię i rodzinę.
Jest sama w obcym mieście, nie zna języka (bo przecież uczyła się hiszpańskiego!).

Z pomocą przychodzi jej paczka przyjaciół, praktycznie same pary.
Jednakże jeden z zajętych chłopców przykuwa jej uwagę, z wzajemnością z resztą.

Anna musi sobie poradzić w obcym kraju, obcym mieście i ze swoimi uczuciami.

Czy ją oraz jej nową sympatię uda się poskładać do kupy?
Czy ich problemy z rodzicami da się rozwiązać?

W książce jest poruszony bardzo ważny temat, jakim jest zbytnie kontrolowanie życia dzieci przez rodziców oraz przekładanie ich niespełnionych ambicji na własne dzieci.

Apodyktyczny ojciec, który rozdziela syna od matki nawet wtedy, gdy ona przechodzi chemioterapię.

Straszne i smutne zarazem.
Jednakże bohaterowie tej historii nie poddają się, mimo wielu momentów zwątpienia.

Co będzie ich lekarstwem na wszystkie bóle i niepowodzenia?
Czy Anna wybaczy przyjaciółce zdradę?

Musicie przeczytać koniecznie tę pozycję, nie raz się wzruszyłam wewnętrznie i emocje bohaterów udzielały się i mnie.

𝔸𝕟𝕟𝕒 𝕒𝕟𝕕 𝕥𝕙𝕖 𝕗𝕣𝕖𝕟𝕔𝕙 𝕜𝕚𝕤𝕤

Dzień dobry w środę 🙂
Dzisiaj mam dla Was recenzję książki od @lekkiewydawnictwo

Lubicie książki z gatunku Young adult? Młodzieżówki?

Nie inaczej było tym razem.

Cute! :3

Cute! :3

Fajne, lekkie YA

Fajne, lekkie YA

Tytuł : Anna and the French Kiss
Autor : Stephanie Perkins
Lekkie Wydawnictwo
Data premiery : 23 marzec 2023

"Dla nas obojga dom to nie miejsce, a ludzie. I my go wreszcie odnaleźliśmy."

Opis książki :
Dwa miasta, pięć par. Jak znaleźć jedną miłość?
Anna nie może się doczekać swojego ostatniego roku w Atlancie, gdzie ma świetną pracę, lojalną najlepszą przyjaciółkę i przystojnego współpracownika, który być może wkrótce zostanie kimś więcej. Dlatego nie jest zachwycona pomysłem wysłania jej do szkoły z internatem w Paryżu - dopóki nie spotyka Étienne'a St. Claira. Inteligentny, czarujący, piękny Étienne ma wszystko, łącznie z... dziewczyną. W Mieście Świateł wszystko jest możliwe. Czy rok romantycznych zdarzeń, zakończy się długo oczekiwanym francuskim pocałunkiem?

Książka porusza bardzo trudny temat, którym jest nadmierne kontrolowanie życia dziecka przez rodziców. Przez co nastolatkom trudno jest się odnaleźć w świecie. A co kiedy nagle rodzice postanowią wysłać cię na ostatni rok do szkoły z internatem daleko od domu? Bez znajomości obcego języka? To wszystko właśnie przydarzyło się głównej bohaterce tej powieści. Książka jest napisana w lekkim stylu, bardzo szybko się ją czyta. Historia jest wciągająca, emocjonująca, a przede wszystkim romantyczna - bo przecież Francja + dwoje nastolatków = ROMANS ❤️
Ale, żeby nie było tak kolorowo jak mogłoby się wydawać, to muszą w końcu pojawić się kompilacje. Kiedy dwójka głównych bohaterów zmaga się ze swoimi uczuciami do siebie, a w tym wszystkim jest jeszcze dziewczyna głównego bohatera i uczucia drugiej przyjaciółki do niego, to nie może z tego wyjść nic dobrego.
Ale czy poradzą sobie z tymi uczuciami? Czy ktoś ucierpi? Czy może to jednak będzie tylko przyjaźń? Czy może historia skończy się tym słynnym FRANCUSKIM POCAŁUNKIEM? 💋
Piękna, wciągająca, intrygująca i romantyczna historia rodem z Francjii. 🇨🇵
Polecam serdecznie.

"Kocham cię tak, jak się kocha pewne ciemne rzeczy, potajemnie, w zasnutych mgłą zakamarkach duszy." - Pablo Neruda.

Tytuł : Anna and the French Kiss
Autor : Stephanie Perkins
Lekkie Wydawnictwo
Data premiery : 23 marzec 2023

"Dla nas obojga dom to nie miejsce, a ludzie. I my go wreszcie odnaleźliśmy."

Opis książki :
Dwa miasta, pięć par. Jak znaleźć jedną miłość?

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Anna jest zaskoczona i załamana, jej tata wysyła ją do szkoły z internetem i to do Paryża... Och ile ja bym dala, żeby znaleźć się w Paryżu 🤭. Jednak Anna ma swoje życie w Georgii.. I boi się wyjechać w nieznane.. ale na miejscu już pierwszego dnia, poznaje przesympatyczną dziewczynę, która zapoznaje ją ze swoją paczką przyjaciół i przygarnia pod swoje skrzydła, dzięki temu nue czuje się taka samotna.. a dodatkowym plusem jest zdecydowanie chłopak Étienne St. Clair, który wyjątkowo dobrze rozumie dzuewczynę, uwielbiają spędzać razem czas, chłopak broni nowej koleżanki gdy ktoś jej dokucza, i pokazuje jej Francję.. oboje czują, że są sobie bliscy.. Jednak niestety.. St. Clair ma dziewczynę i cóż.. nie zamierza z nią zrywać... czemu?! Tego dowiecie się już z lektury.

Uwierzcie mi, że ta książka czyta się sama.. jest idealną młodzieżówką, porusza tak wiele tematów: wyjazd z domu rodzinnego, samotność, odnalezienie się w nowej sytuacji i do tego te uczucie, które naprawdę czuć w powietrzu gdy ta dwójka jest obok siebie.. a w głowie automatycznie wyświetlają się obrazy z tej historii.. naprawdę polubiłam i dwójkę głównych bohaterów, ale też i ich przyjaciół! Chciałabym wręcz by stali się oni moimi przyjaciółmi.. Owszem St. Clair może niektórych irytować swoim zachowaniem, rozdarciem i niezdecydowaniem.. ale ja go uszanowałam, właśnie za taką stabilność.. Jeśli lubicie książki, gdzie uczucie rodzi się powoli między bohaterami i dodatkowo toczy się w szkole to zdecydowanie musicie przeczytać tą historię! Ja ją kocham całym sercem ❤