Kup teraz - 1 oferta w cenie od 20.91 zł do 20.91 zł

literatura piękna

Oficjalne recenzje i

Rozpustna bibliofilka

Link do recenzji

Urocza i niezwykle klimatyczna opowiastka o złodziejce książek i księgarzu. Na długo pozostanie w moim sercu. Otuliła mnie jak ciepły kocyk i uprzyjemniła deszczowy, czerwcowy wieczór.
Nie przeczytałabym tę książeczki, gdyby nie randka w ciemno w księgarni Tak Czytam. Polecam serdecznie, można natrafić na perełki, jak ta tutaj.

Książkę kupiłam w szperaczku za jakiś bezcenn gdyż piękna okładka przycieągneła moją uwagę. Czyta się szybko i zgadzam się z zarzutami że nie jest to jakieś dzieło pisarskie. Ja potraktowałam tą książkę jako przerywnik i odpoczynek od bardziej ciężkich dzieł pozdrawiam

Zgadzam się z opinią Pana Grzegorza. Najciekawsza jest okładka. Środek pozostawia wiele do życzenia. Jednak pomimo tego jest coś magicznego w treści, gdyż trudno się od niej oderwać. Może to po prostu nadzieja, że za chwilę fabuła się rozkręci?... Nic takiego się nie wydarzyło, po skończonej lekturze pozostał niesmak i uczucie niechęci do sięgania po inne pozycje tego autora.

Opis wydawniczy bardzo mylący. Co nie zmienia faktu, że "Severinę" czytało się przyjemnie. Całkiem interesująca historia miłości księgarza do... złodziejki książek - choć nie tak rozbudowana, jakby wielbiciele romansów oczekiwali. Zgrabnie napisane opowiadanie do pochłonięcia w godzinkę.

2085

"Odnoszę wrażenie, że większość ludzi czyta mało albo nie czyta wcale, a jednak, dzięki Bogu, niektórzy wciąż kupują sporo książek."

Intrygująca Gwatemala. Księgarnia. Sprzedawca zakochany w złodziejce książek. Przemoc. Pościg. Zagadka kryminalna. Brzmi ciekawie, prawda? Tak właśnie jest! Było to moje pierwsze spotkanie z tym pisarzem i przyznam szczerze, że pomimo tego,...

Opis książki na okładce podaje "Opowieść o wyzwalającej, a zarazem destrukcyjnej sile miłości. Zagadka kryminalna na tle barwnego obrazu Gwatemali".
O miłości faktycznie było, ale przymiotniki "wyzwalająca" i "destrukcyjna" opisują ją aż nadto.
Zagadki kryminalnej się nie doszukałam. Bardziej śmierć w tle. Barwnego opisu Gwatemali też nie odnalazłam, może były ze trzy...

Bardzo dobra książka. Całkiem przyjemna historia a najbardziej podobał mi się styl pisania, przypominający trochę E.E. Schmitta w dobrej formie.

2024

Dziwna to książka. Tak po prostu, zwyczajnie dziwna. Nie mogę nawet jednoznacznie stwierdzić, czy mi się podobała, czy nie.

Jest to moje pierwsze zetknięcie z literaturą gwatemalską, w dodatku współczesną. O tym kraju nie wiem w zasadzie nic, oprócz tego, że leży w Ameryce Środkowej i jego stolicą jest Gwatemala (skutki wieloletniej gry w państwa–miasta). W związku z tym...

- Opowiedz mi o swoim życiu
- Mamy wiele żyć

I ile z tych żyć jesteśmy w stanie pozostawić za sobą, ile wykreować na nowo? To wiedzą tylko członkowie plemienia żyjącego książkami i dla książek. Chcesz do nich dołączyć? Pamiętaj jednak: w twoim życiu nie będzie już wtedy miejsca na żadną regułę ani zwykły porządek rzeczy, i nigdy nie dowiesz się co jest wysublimowanym...

• 2013
  • 2014