Przeszłość jako przedmiot wiedzy

Na półkach: , , , , ,

W książce "Przeszłość jako przedmiot wiedzy" K. Pomian przedstawia dzieje powstawania nowożytnej nauki historycznej. Jest to więc przede wszystkim praca poświęcona historii historiografii i wykuwaniu podstaw metodologicznych historii. Autor omawia, w jaki sposób historia uzyskała status nauki poprzez "wyrwanie się" spod opieki retoryki i teologii, jak następnie wypracowała...

Publikacja poświęcona przemianom w traktowaniu historii na przestrzeni wieków (od Średniowiecza do Oświecenia) i jej rozwojowi jako dziedziny naukowej oraz narodzinom "République des Lettres". Wiele cennych informacji i przykładów, jasne przedstawienie kolejnych zagadnień, bogata bibliografia.

• Naukowe
  • POPULARNO-NAUKOWE
  • Szczególne
  • Nauki społeczne - historia
  • Historia historiografii i teoria historii
  • Kupione
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Przeszłość jako przedmiot wiedzy