Gołębiarki

The Dovekeepers
powieść historyczna
Bohdan Maliborski
Masada Żydzi

Piękna, wzruszająca, wielobarwna, napisana sugestywnym językiem opowieść o kobietach żyjących w twierdzy Masada w czasie oblężenia jej przez legiony rzymskie.
Cztery różne historie kobiet, każda z nich niezwykle przejmująca, nostalgiczna i prawdziwa. Książka pełna emocji, wzruszeń, smutku, ale także wiary i nadziei. Świetnie napisana i ciekawa.
Trzeba przeczytać. To jest...

Niestety nie podzielam zachwytów. Bardzo ciężko było mi przebrnąć przez tę pozycję. Losy czterech kobiet, całkiem zwyczajne, są opisane w patetycznym stylu. Poza tym, mimo że mamy do czynienia z czterema opowieściami to narracja każdej z kobiet jest właściwie identyczna. Przesłanie aby pokazać siłę kobiecości jest bardzo dobre, ale forma przekazu do mnie nie przemówiła.

Po namyśle zmieniłam ranking. Było 7 jest 8 i nie jestem pewna czy nie powinno być 9 ale pozwolę, żeby książka jeszcze dojrzała.
Na pewno przeczytam jeszcze raz. Może tym razem w oryginale. Na pewno wolniej i rozważniej. Pierwsze 100 stron historii Jael troszkę mnie znużyły, być może dlatego, że oczekiwałam wartkiej akcji. W tym momencie moim ulubionym bohaterem była koza....

Gołębiarki to zdecydowanie moja ulubiona książka. Jest mi wręcz ciężko opisać, jak mocno się w niej zadurzyłam i uczucie to nie przemija już od dawna. Pozwoliłam dojrzeć tej powieści we mnie, zanim postanowiłam wygłosić swoją opinię. Przeczytałam ją już dwukrotnie i na pewno sięgnę po nią jeszcze nie raz. Pani Hoffman stworzyła wyjątkowe i magiczne dzieło z ogromną siłą...

Zawsze jestem ciekawa powieści z historiom w tle.
Czyta się szybko ,bo fabuła jest żwawa a bohaterowie nietuzinkowi.

Ta autorka NIGDY mnie nie zawiodła.
Cudowna, ambitna, trudna, głęboka opowieść, w stylu Czerwonego namiotu i troszkę Naondel.
Magiczny, surowy, prawdziwy klimat, narracja perfekcyjna, choć wymagająca, ale nie męcząca.

POLECAM bardzo!

"Hałas jest lustrzanym odbiciem ciszy, gdyż w jednym i w drugim człowiek jest samotny" (str.218)
Lata 70-te naszej ery. Przepiękna, nostalgiczna, magiczna historia czterech kobiet, których los przywiódł do twierdzy na zboczu góry Masady, wzniesionej przez okrutnika Herolda, jawiącej się jako cud świata.Stała się też ostatnim bastionem Żydów, skrywających się przed...

Przepiękna książka o błogosławieństwie i przekleństwie bycia kobietą. Wspaniale zaczęłam ten rok! "Gołębiarki" to cztery historie kobiet - refleksyjne, pełne strachu, smutku i niebywałej siły, gwałtowne i piękne jak one same. Choć ich bohaterki i ich losy są różne jak płatki śniegu są równie fascynujące, piękne i straszne jednocześnie. Tłem przedstawionych wydarzeń jest...

Na półkach: , , , ,

To bez wątpienia jedna z najważniejszych książek w moim życiu.
Siła kobiet, miłości, przyjaźni ponad wszelkie zło, jakiego społeczność żydowska doświadczyła z rąk rzymskich legionistów. Wstrząsająca i poruszająca.
Polecam, nie tylko kobietom.

Magiczna, niesamowita książka.
Opowiada historię kobiet, których losy splotły się ze sobą. Zachwyciła mnie ich wewnętrzna siła, determinacja... Chętnie jeszcze raz przeczytam.

Dyskusje

• 2014