Marzenie ma moc

Okładka książki Marzenie ma moc John Calvin Maxwell
Okładka książki Marzenie ma moc
John Calvin Maxwell Wydawnictwo: Studio Emka nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Put Your Dream To The Test
Studio Emka
2010-01-01
2010-01-01
Dorota Piotrowska
psychologia socjologia motywowanie

113/150/2020
Wyzwanie LC sierpień 2020 -Nieczytany gatunek wg moich statystyk LC
To jest bardzo amerykańska książka. Wiele w niej historii o ludziach, którzy się nie poddali mimo przeciwności, którzy swoją wizją zarażali innych i tak dalej. Każdy z nas, kto chciałby na poważnie podejść do spełniania swoich marzeń, musi dokonać jego analizy w kilku obszarach, np. klarowności, rzeczywistości, kosztu, pasji, strategii, głębszego sensu… Takie rozbicie marzenia i jego realizacji kojarzy mi się raczej z drobiazgowym planowaniem, a nie marzeniami…
Według książki, na początku zrób sobie test, i odpowiedz na wiele szczegółowych pytań, podzielonych na takie grupy: Czy moje marzenie jest naprawdę moje? Czy wyraźnie widzę moje marzenie? Czy na drodze ku realizacji mojego marzenia polegam na czynnikach które znajdują się pod moją kontrolą? Czy moje marzenie jest dość pociągające, bym podążał za nim aż do skutku? Czy posiadam strategię realizacji mojego marzenia? Czy wziąłem pod uwagę osoby, których potrzebuję, by moje marzenie stało się rzeczywistością? Czy jestem skłonny zapłacić wysoką cenę za spełnienie mojego marzenia? Czy wciąż zmierzam w kierunku mojego marzenia? Czy praca nad realizacją mojego marzenia daje mi satysfakcję? Czy moje marzenie niesie korzyść innym? Nie musisz na każde pytanie z wymienionych obszarów odpowiadać twierdząco. Ale na znaczną większość już tak. Od samego czytania tych pytań odechciewa się marzyć… Przynajmniej mi. Ale za to wybrałam z tego poradnika kilka złotych myśli, samego autora i innych osób. Oto one:
Zasada 18/40/60 „Gdy masz 18 lat, martwisz się tym, co inni o tobie myślą. Gdy masz 40 lat, wcale nie obchodzi cię to, co inni o tobie myślą. Gdy masz 60 lat, ze zgrozą uświadamiasz sobie, że nikt już o tobie nie myśli.”
„Poeta i filozof, Ralph Waldo Emerson, powiedział: Słabi ludzie wierzą w łut szczęścia… Silni ludzie wierzą w przyczynę i skutek.”
„Twoja podróż potrwa dłużej, niż oczekujesz. Przeszkody, jakie napotkasz, będą liczniejsze niż sądzisz. Twoje rozczarowania będą większe, niż się spodziewasz. Problemy będą trudniejsze, niż sobie wyobrażasz. Cena, jaką przyjdzie ci zapłacić, będzie wyższa niż przewidujesz.” To na potwierdzenie niedobrych przeczuć, które mnie ogarnęły po przeczytaniu tych pytań testowych, o których pisałam na początku.
„W posiadaniu marzeń nie ma żadnej magicznej mocy. Nie można po prostu siedzieć i czekać, aż coś się spełni. Trzeba działać.”
„Jedyną gwarancją porażki jest zaniechanie kolejnych prób.” To mi się najbardziej spodobało.
„Zawodnik, który wygrywa, mógł kilkakrotnie zostać wyliczony, ale nie słyszał sędziego.”
„Już czas, by przestać czekać na: doskonałość, natchnienie, pozwolenie, gwarancję, że ktoś się zmieni, pojawienie się właściwej osoby, czas, gdy dzieci opuszczą dom, bardziej przychylny układ gwiazd, nowy rząd, brak ryzyka, dzień, w którym ktoś cię odkryje, jasny zestaw instrukcji, więcej pewności siebie, dzień, w którym przestanie boleć.”
Bob Buford: „Pierwsza połowa życia wiąże się ze zdobywaniem i osiąganiem, uczeniem się i zarabianiem. Druga jest bardziej ryzykowna, bo wiąże się z wykraczaniem poza to, co najbliżej ciebie.”
No, ja już jestem w tej drugiej. A to, że przeczytałam tego typu książkę jest tego najlepszym dowodem :-)

113/150/2020
Wyzwanie LC sierpień 2020 -Nieczytany gatunek wg moich statystyk LC

Logicznie dobrane argumenty, składnie napisany poradnik jak osiągnąć swoje marzenie. Czytając ma się wrażenie, że niby to wszystko jest jasne i oczywiste, ale nigdy wcześniej o tym się nie myślało. Dla ludzi, którzy lubią tego typu motywacyjne książki.

• Rozwój osobisty
  • Poradniki
  • Ordo White Lion Library
  • Rozwojowe
  • Coaching itp.

Dodaj cytat z książki Marzenie ma moc