Coś zupełnie innego. Piekło dorastania

Okładka książki Coś zupełnie innego. Piekło dorastania
Arnhild Lauveng Wydawnictwo: Smak Słowa nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Smak Słowa
2013-04-15
2013-04-15
psychologia wychowanie dorastanie młodzież pomoc

więcej Więcej

Powinnam była przeczytać ją 10 lat temu, teraz to było już bez sensu. Aczkolwiek doceniam jej wartość. Świetnie napisana.

To z założenia pozycja dla norweskiej młodzieży. Nie za bardzo przeszkadza to w pierwszej części, która przedstawia lekko napisane, ale dość przejmujące, krótkie case studies. Ich celem jest przybliżenie i trochę odczarowanie problemów w obszarze zdrowia psychicznego. To chyba się udało, w opisach przypadków pewnie każdy odnajdzie cząstkę siebie.

Druga część jest...

Myślę, że jest to dobra lektura zarówno dla młodzieży jak i dla dorosłych czy rodziców. Pomaga zwrócić uwagę na postrzeganie świata przez młodych ludzi, opisuje wiele sposobów przeżywania rzeczywistości, emocji, trudnych sytuacji i dzięki temu pomaga w zrozumieniu i empatycznym pojęciu struktury nastolatków.
Dla samych młodych ludzi może być dobrą wskazówką do zrozumienia...

• Psychologia
  • Do kupienia