Coś zupełnie innego. Piekło dorastania

Arnhild Lauveng Wydawnictwo: Smak Słowa nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Smak Słowa
psychologia wychowanie dorastanie młodzież pomoc
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
psychologia wychowanie dorastanie młodzież pomoc

Powinnam była przeczytać ją 10 lat temu, teraz to było już bez sensu. Aczkolwiek doceniam jej wartość. Świetnie napisana.

To z założenia pozycja dla norweskiej młodzieży. Nie za bardzo przeszkadza to w pierwszej części, która przedstawia lekko napisane, ale dość przejmujące, krótkie case studies. Ich celem jest przybliżenie i trochę odczarowanie problemów w obszarze zdrowia psychicznego. To chyba się udało, w opisach przypadków pewnie każdy odnajdzie cząstkę siebie.

Druga część jest...

Myślę, że jest to dobra lektura zarówno dla młodzieży jak i dla dorosłych czy rodziców. Pomaga zwrócić uwagę na postrzeganie świata przez młodych ludzi, opisuje wiele sposobów przeżywania rzeczywistości, emocji, trudnych sytuacji i dzięki temu pomaga w zrozumieniu i empatycznym pojęciu struktury nastolatków.
Dla samych młodych ludzi może być dobrą wskazówką do zrozumienia...

• Psychologia
  • Do kupienia