Królewski kardynał. Studium kariery Fryderyka Jagiellończyka (1468-1503)

Natalia Nowakowska Wydawnictwo: Societas Vistulana historia
Church, State and Dynasty in Renaissance Poland: The Career of Cardinal Fryderyk Jagiellon (1468-1503)
Tomasz Gromelski
Societas Vistulana
historia
Tomasz Gromelski

Praca Pani Natalii Nowakowskiej, będąca publikacją i nieco rozszerzoną wersją jej doktoratu, obronionego na Uniwersytecie Oksfordzkim, mogłaby być pozycją ważną, gdyby nie usilna chęć uczynienia z Fryderyka Jagiellończyka wybitnej osobowości, wyprzedzającej swoje czas.
Królewicz Fryderyk Jagiellończyk, najmłodszy syn króla Kazimierza Jagiellończyka, kardynał św. Łucji na...

• Naukowe