The Roman Spring of Mrs. Stone

New Directions
1993-09-17
1993-09-17

[...]
- A poza tym, kiedy kogoś kochasz, nie musisz słuchać tego, co mówi. Mówi ci rzeczy, które cię ranią, bo boi się, że sam zostanie zraniony. Musisz spojrzeć mu w oczy - powiedział Paolo - i poczuć jego serce.
[...]
bogactwo nie jest gwarantem godności.

𝗡𝗜𝗘𝗝𝗘𝗗𝗡𝗢𝗭𝗡𝗔𝗖𝗭𝗡𝗔, 𝗦Ł𝗢𝗗𝗞𝗢 𝗚𝗢𝗥𝗭𝗞𝗔 𝗜 𝗡𝗜𝗘𝗭𝗪𝗬𝗞𝗟𝗘 𝗦𝗭𝗖𝗭𝗘𝗥𝗔. 𝗪𝗭𝗕𝗨𝗗𝗭𝗔𝗝Ą𝗖𝗔 𝗪 𝗖𝗭𝗬𝗧𝗘𝗟𝗡𝗜𝗞𝗨 𝗔𝗠𝗕𝗜𝗪𝗔𝗟𝗘𝗡𝗧𝗡𝗘 𝗨𝗖𝗭𝗨𝗖𝗜𝗔 !
Tennessee Williams „The roman spring of Mrs. Stone”, napisał pod koniec lat czterdziestych XX wieku (1950),przebywając w Rzymie po sukcesie „Tramwaju zwanego pożądaniem”. Roboczy tytuł jego książki brzmiał „Moon of Pause”; wyrażenie to zostało kilkakrotnie użyte w pracy do opisania stanu bohaterki. Williams mądrze zmienił tytuł na bardziej sugestywną wersję ostateczną.
Książka ta stanowi debiutancką powieść T. Williamsa i została uznana przez Gore'a Vidala za „świetnie napisaną, precyzyjną, krótką, kompletną i piękną”.
Tennessee był dość kontrowersyjną postacią tamtych czasów, nadużywając alkoholu, narkotyków i publicznie deklarując swoją orientację seksualną. Jako artysta ma na swoim koncie spore osiągnięcia, za które otrzymał Nagrodę Pulitzera: „Tramwaj zwany pożądaniem” i „Kotka na gorącym blaszanym dachu”.
Czytelnikom zainteresowanym twórczością Tennessee Williamsa lub powieściami amerykańskimi z pewnością spodoba się „Rzymska wiosna pani Stone”.
𝗣𝗢𝗟𝗘𝗖𝗔𝗠 !

~~~~~~~~~~~~~~~~~~
𝗗𝗟𝗔 𝗖𝗜𝗘𝗞𝗔𝗪𝗦𝗞𝗜𝗖𝗛 :
fragment filmu z 1961 roku
a tu fragment z 2002
kilka informacji internetu oraz z wiki.

[...]
bogactwo nie jest gwarantem godności.

Tennessee...

• Audiobooki