Historia wojen morskich. Wiek pary

Puls
marynistyka wojna morska statki
historia
marynistyka wojna morska statki

Ciekawa, solidna dawka wiedzy - ale takiej mocno "w pigułce" - no inaczej się nie da, bo temat wystarczyłby na 24 tomy.

Takiej książki po profesorze Wieczorkiewiczu spodziewać się raczej nie mogłem. Dotychczas kojarzyłem go jako świetnego znawcę historii ZSRR, współczesności oraz najnowszej polityki polskiej. Tutaj dostajemy coś zupełnie innego – świetną pozycję dotyczącą wojen morskich. Jest to druga część, pierwszej niestety nie mam – trudno ją dzisiaj dostać.
W każdym razie książka jest...

Recenzja pierwotnie zamieszczona na portalu www.szortal.com

Historyka i popularyzatora nauki, profesora Pawła Wieczorkiewicza, nie trzeba nikomu specjalnie przedstawiać. No dobrze, może trzem czy czterem osobom, ale z pewnością nikomu ponadto. Bystry, samodzielnie myślący umysł, nonkonformista, przeciwnik politycznej poprawności. Znany głównie ze swej wiedzy dotyczącej...

• Historia
  • Marynistyka
  • Chcę w prezencie
  • Poszukuję (głównie e-book n/k)
  • Historyczne
  • historia