Koty w worku, czyli z dziejów pojęć i rzeczy

Władysław Kopaliński encyklopedie, słowniki 422 str.
2007-01-01

encyklopedie, słowniki
leksykon poradnik symbolika znaki pojęcia

Porównaj ceny i

książka typu must have

Ciekawy i wspaniale napisany zbiór komentarzy na różne tematy. Idealna książka na prezent dla osoby chcącej zabłysnąć ciekawostką w towarzystwie.

Świetny zbiór anegdot i ciekawostek. Erudycja godna pozazdroszczenia, elegancki język. Polecam!

Książka ta została wydana po raz pierwszy w 1993 roku, zatem 12 lat temu. Ale jest ze mną do dziś. I wiele razy do niej wracałam - jeśli nie fizycznie do jej stron, to na pewno do zawartości, która została mi w głowie.

Według słów samego autora, pojawiających się we wstępie, książka ta "to zbiór komentarzy do wyrazu, nazwy, wyrażenia lub przysłowia umieszczonego w ich...

Inspirujące i ciekawe źródło wiedzy o świecie szeroko pojętym. Bardzo budujące i pozwalające (przy odpowiednim dawkowaniu) na długi czas. Wracam do niej wieczorami w przerwach między kolejnymi książkami.

Wyśmienity tekst na zimowe wieczory.

Samo nazwisko autora jest już najlepszą rekomendacją, nie wymaga więcej żadnego komentarza.

• Chcę w prezencie
  • Popularnonaukowe
  • Wiedza (nie)powszechna
  • W domu
  • 2010

Dodaj cytat z książki Koty w worku, czyli z dziejów pojęć i rzeczy