Zaawansowane wybuchowe kopnięcia. Część 2

Budo-Sport
1994-01-01
1994-01-01
Antoni Czajkowski
sztuki walki martial arts walka walka wręcz trening sport sporty walki samoobrona Taekwondo

Jest to uaktualniona wersja części pierwszej „Dynamicznych Kopnięć”. Znajdziemy tu głównie zbiór zdjęć prezentujących techniki nożne (w gimnastyczno-cyrkowym wykonaniu) z ich skromnym opisem.

Napotkamy tu również na takie ciekawostki jak m.in.:
- „kopnięcie toczącego się wzgórza” czyli przewrót w przód w stronę przeciwnika z jednoczesnym wyprostowaniem nogi, co jak twierdzi autor jest formą kontrataku na przeciwnika atakującego (ręką) nasze wysokie partie ciała;
- Chong Lee demonstruje również jak pokonać dwóch przeciwników - kopiąc ich obu w głowę jedną nogą, nie odstawiając jej nawet na ziemię;
- autor przedstawia również sposób na to, by obronić się przed dwoma napastnikami, którzy podjęli decyzję by zaatakować nas jednocześnie tą samą techniką (kopnięciem bocznym w głowę!). I tak samo, jak nieprawdopodobny wydaje się być taki scenariusz ataku w prawdziwym życiu, tak samo mało prawdopodobna wydaje się być skuteczność prezentowanego wariantu obronnego.

Książka do najnowszych nie należy. Może być jednak inspirująca – zwłaszcza jeśli chodzi o pokazy sztuk walki, ewentualnie nieszablonową walkę sportową. Początkujący adept sztuk walki nie będzie w stanie wykonać większości prezentowanych technik. Doświadczony może nie chcieć ich wykonywać – zwłaszcza w narzuconym przez autora kontekście.

Książka w mojej ocenie ma wartość jako ciekawostka, inspiracja.

Napotkamy tu również na takie ciekawostki jak m.in.:

• Sztuki Walki = Japońskie [PL]
  • Sztuki Walki
  • Poradniki
  • Sport i sztuki walki
  • Książki do kupienia
  • Sztuki walki
  • Biblioteka domowa - Sport, Poradniki ....

Lee Chong Zaawansowane wybuchowe kopnięcia. Część 2 Zobacz więcej