Szczęśliwy

2015-08-20
5 min.

mordowizacja

mordowizacja

"W naszych czasach nawet dziwne się wydaje spotkać szczęśliwego człowieka". Dlaczego li to? Czyżby człowiek był twórcą swojego szczęścia? Czy być może szczęście to jedynie kwestia przypadku, zrządzenie losu? To pytania, które zadaje sobie Anton Czechow w opowiadaniu "Szczęśliwy", zgodnie ze swoim zwyczajem, bawiąc Czytelnika do łez.
Polecać nie trzeba (w końcu mowa o Czechowie!).

plus maksyma na zbliżające się Dziady:
"Grunt, panowie, to jak najmniej myśleć! Do diabła wszystkie te analizy! Chce ci się pić - to pij, a nie filozofuj, czy to pożyteczne, czy szkodliwe".

...tylko co przyszło naszemu szczęśliwemu Iwanowi Aleksejewiczowi z tego niemyślenia? :)

Polecać nie trzeba (w końcu mowa o...

Dobra

Dobra

Pouczająca opowieść o tym, że po wypiciu zbyt dużej ilości alkoholu, a do tego pod wpływem niedawno przeżytych emocji, nawet tak pozytywnych jak własny ślub, nie należy spieszyć się z podróżą. :)

Dodaj cytat z książki Szczęśliwy