Dziewięć smoków

Michael Connelly Cykl: Harry Bosch (tom 14) kryminał, sensacja, thriller 432 str.
Nine Dragons

Nine Dragons
Albatros
kryminał, sensacja, thriller

Kup książkę

Szkoda, że temat mało odkrywczy i zakończenie mizerne. Książkę ratuje narracja.

Kolejna doskonała odsłona z Harrym Boschem w roli głównej. Tym razem nieco smutniejsza ze względu na wątki osobiste, ale zagadka kryminalna nieodmiennie na bardzo wysokim poziomie.

Fajne jest to, że Bosch dochodzi do swoich wyników ciężką metodyczną pracą, rzetelną robotą detektywistyczną, skrupulatnym badaniem każdego, nawet najmniej obiecującego wątku. Connelly nie robi...

Niestety ale to jest najsłabsza z czytanych przeze mnie książek o Harrym Boschu. Wydarzenia w Hongkongu są mało wiarygodne, wprost przeciwnie do wydarzeń z innych tomów, które moim zdaniem mogłyby się wydarzyć w prawdziwym świecie. Tak tu bohaterowi wszystko się układa by uratować córkę.

Mam nadzieję że w kolejnych tomach będzie lepiej.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Strach mieszkać w tym Los Angeles, cóż ci Amerykanie zrobiliby bez twardego detektywa Harrego Boscha!

Kolejne śledztwo detektywa Harry'ego Boscha toczy się częściowo w Los Angeles a częściowo w Hongkongu. Amerykański wątek śledztwa jest ciekawy i bardzo realistyczny: świetnie autor opisuje żmudną pracę policjantów. Część chińska jest dużo gorsza, przypomina opowieści w stylu 'zabili go i uciekł' a Bosch zachowuje się jak Brudny Harry. Dlatego to nie najlepszy kryminał...

Ponownie było bardzo dobrze.
Zaskoczenie byłoby większe gdyby nie to, że części powieści Connellego czytam bez ciągu chronologicznego i po ostatniej lekturze domyślałam się co może dziać się w poszczególnych zwrotach akcji "Dziewięciu smoków"

Harry Bosch zostaje przydzielony do prowadzenia sprawy zabójstwa właściciela sklepu. Wydawałoby się, że to rutynowa sprawa, jednak po pewnym czasie zaczyna dotyczyć najbliższych detektywa. Harry udaje się więc do Hongkongu by rozwikłać zagadkę.
Książkę czyta się dobrze. Można przy niej spędzić kilka relaksujących wieczorów.

Już piętnasta książka o detektywie Harrym Boschu, ale jak zwykle lekkie pióro autora, ciekawa historia, niespodzianki, a w tym polski akcent, zwroty akcji i mile spędzony czas przy książce. Fani Michaela Connelly nie będą zawiedzeni.

Ile jest w stanie zrobić ojciec, kiedy jego dziecko jest w niebezpieczeństwie? Wszystko. Bez względu na cenę. Mimo, iż konsekwencje mogą być znaczące, liczy się tylko dobro córki. Siła i determinacja ojca może zdziałać cuda nawet w sytuacjach z pozoru beznadziejnych.
Historia ojca i córki z kryminalną aferą w tle.

29/2014

Dyskusje

• E-booki
  • Kryminał
  • 2019
  • Michael Connelly
  • Do kupienia

Dodaj cytat z książki Dziewięć smoków