Mysterium mortis. Człowiek w obliczu ostatecznej decyzji

Ladislaus Boros Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX filozofia, etyka
Mysterium mortis. Der Mensch in der leizten Entscheidung
filozofia, etyka
Bernard Białecki
Filozofia śmierć eschotologia umieranie teologia

Książka o śmierci. Po prostu. Nie o umieraniu, nie o życiu wiecznym. Ale o tym jednym momencie, który jednocześnie pojawia się w czasie i poza ten czas wykracza.
Podstawowym jej założeniem jest stwierdzenie, że w śmierci człowiek staje się tak naprawdę człowiekiem, otrzymuje pełnię wolności i świadomości. Śmierć jest miejscem uprzywilejowanym, gdzie człowiek podejmuje...

• ŻYCIE DUCHOWE
  • Chcę w prezencie