Okładka książki No More Dirty Looks: The Truth About Your Beauty Products--and the Ultimate Guide to Safe and Clean Cosmetics Siobhan O'Connor, Alexandra Spunt
Siobhan O'ConnorAlexandra Spunt Wydawnictwo: Da Capo poradniki
poradniki
Da Capo
2010-01-01
2010-01-01

Jest to poradnik dotyczący kosmetyków, gdzie autorki książki postanowiły wnikliwie przyjrzeć się nie tylko samym kosmetykom, ale przede wszystkim ich składnikom. Piszą na co warto zwracać szczególną uwagę przy zakupie nowego kosmetyku, jak wpływają na naszą urodę oraz czy dzięki nim rzeczywiście stajemy się piękniejsze. Wyjaśniają nam "zakamuflowane" pojęcia składników znajdujących się na etykietkach takich jak parabeny czy silikony...

Książka dostępna w chwili obecnej tylko w języku angielskim - a szkoda. Uważam że każda kobieta powinna posiadać nieco informacji na temat kosmetyków, które używa na co dzień.

Od siebie chciałabym dodać, że w trakcie czytania książki należy pamiętać, że produkcja kosmetyków w USA i w Polsce znacznie się różni. Niemniej większość podstawowych składników jest taka sama.

• Pożyczone z biblioteki