Gildia Magów

Trudi Canavan Wydawnictwo: Galeria Książki Cykl: Trylogia Czarnego Maga (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
The Black Magician Trilogy: The Magicians' Guild
Agnieszka Fulińska
Galeria Książki
Sonea Akkarin Rothen czarna magia Kyralia Ichanii Savara Lorlen Dannyl gildia magów złodzieje Ceryni
The Black Magician Trilogy: The Magicians' Guild
Trylogia Czarnego Maga (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Agnieszka Fulińska

Ło matko, jakie to było słabe. Książkę przeczytałam dlatego, ze z reguły kończę jak zacznę, no i chciałam sprawdzić, czy koniec będzie lepszy niż początek. Nie jest. Książka nudna, schematyczna i tak rozwlekle napisana, że czytanie jej to niezła katorga. Po "przygodzie" z Sapkowskim, Martinie i Pratchettcie myślałam, że zostanę fanką fantasy - nie zostanę. Ta książka...

Książkę wzięłam nad morze i bardzo przyjemnie się czytało. Dla mnie szybka fantastyka

Bardzo przyjemna fantastyka, chociaż początek był dla mnie nudny. Pierwsza połowa książki (około 250 pierwszych stron) to była dla mnie droga przez mękę. Myślałam nawet o tym, aby porzucić czytanie, bo początkowo nic się nie działo. Ona uciekała od magów, a oni próbowali się schwytać i tak bez przerwy, więc czytałam maksymalnie pięćdziesiąt stron dziennie.

Ale druga...

Książka dla dzieci.

Niesamowita książka! Zakochałam się w niej od pierwszej strony. Bohaterowie intrygujący, to jak książka jest napisana, nie jest ona jedynie z perspektywy głównej bohaterki, ale również od innych bohaterów, to w jaki sposób toczy się akcja. Ogólnie książka trafiła mi w serce.
Podoba mi się to w jaki sposób Rothen traktuje Soneę, jest dla niej nie tylko jak nauczyciel ale...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

57/21

Nie wiem czemu ta pozycja stał się bestsellerem. Nie jest zła, ale też nie powala. Trochę przydługie czytadło w ciekawie zapowiadającym się uniwersum, jednak tom 1 nie pozwala się dobrze rozeznać w świecie do którego zaprosiła nas autorka. Oby z kolejnymi tomami było lepiej.

Bardzo wciągająca pozycja dla fanów fantasy.

Tak średnio się wyciągnęłam, ale czuję że to wstęp do niezłej trylogii- będę kontynuować.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo ciekawa książka. Zapowiada się naprawdę dobra trylogia. :D

23 248